REKLAMA
ZOOM NA SPÓŁKI

Miedź na LME coraz tańsza; w tym kwartale jej ceny będą nadal spadać - Barclays

2016-04-04 08:04
publikacja
2016-04-04 08:04
Miedź na LME coraz tańsza; w tym kwartale jej ceny będą nadal spadać - Barclays
Miedź na LME coraz tańsza; w tym kwartale jej ceny będą nadal spadać - Barclays
/ thetaXstock

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie spadają o 0,9 proc. Miedź na LME w dostawach 3-miesięcznych - jest wyceniana po 4.791,50 USD za tonę - podają maklerzy.

To najniższe notowania metalu od ponad miesiąca.

Tymczasem analitycy Barclay prognozują, że w II kwartale ceny metalu będą spadać, bo sezonowe małe odbicie aktywności gospodarczej w Chinach nie wystarczy, aby wesprzeć ceny metalu, zwłaszcza że jego zapasy są obecnie bardzo wysokie.

Z pola widzenia nie schodzą też obawy o średniookresowe prognozy dla chińskiej gospodarki - piszą w nocie analitycy banku Barclays.

"W II kwartale średnia cena miedzi wyniesie 4.520 USD za tonę na LME" - prognozują eksperci Barclays i dodają, że w tym czasie możliwe jest nawet osiągnięcie minimum 4.180 USD za tonę.

W ub. tygodniu prezes Codelco, największego na świecie producenta miedzi, ostrzegł, że jest mało oznak tego, aby popyt na metale się poprawił i że ożywienie na rynku miedzi możliwe jest dopiero w 2018 roku. (PAP)

aj/ osz/

Źródło:PAP
Tematy
Orange Nieruchomości
Orange Nieruchomości
Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~xxxs
Żadna ściema poprostu nadpodaż jle mozna produkować czegoś na zaś oraz oczywiście magazynować a moze jak Chiny straszyły stany dolarem to teraz stany straszą Chiny pocą ta ściema o stopach procentowych i co nagle sie im odwidziało
~copperfield
Jak rosło to straszenia nie było, a jak spada to Chiny, USA terroryzm itp itd - manipulacja do kwadratu. Nawet wiedzą ile będzie kosztować za pół roku.
~krzysio
To jest jakas sciema z to miedzia

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki