Microsoft: przestańcie używać Internet Explorera

Mimo że od stycznia 2016 r. Internet Explorer nie otrzymuje już wsparcia technicznego od Microsoftu, z przeglądarki wciąż korzysta mnóstwo osób. Chris Jackson, szef działu bezpieczeństwa sieci Microsoft, radzi: lepiej przesiąść się na inne aplikacje do przeglądania stron WWW.

(YAY Foto)

Internet Explorer istnieje od 1995 roku i przez lata był instalowany domyślnie na wszystkich komputerach z systemem operacyjnym Windows, autorstwa Microsoftu. W 2000 r. używało jej 95 proc. użytkowników komputerów. Z biegiem czasu z rynku wyparły ją nowsze i lepsze pod względem wydajności aplikacje konkurencji. 

Choć ostatnie wersje aplikacji przestały otrzymywać wsparcie techniczne 12 stycznia 2016 roku, z Internet Explorera korzysta wciąż znaczna rzesza użytkowników sieci. Do do nich zwrócił się z prośbą Chris Jackson, szef działu bezpieczeństwa sieci Microsoftu. We wpisie na blogu wskazuje on, że oszczędności przy pozostawaniu przy starej wersji oprogramowania są tylko pozorne.

Stare, nieaktualne aplikacje, nie odpowiadają dzisiejszym potrzebom użytkowników sieci i nie chronią wystarczająco dobrze przed zagrożeniami. Nie są bowiem testowane przez programistów pod kątem odporności np. na cyberataki. Fakt, że starsze wersje IE nie wyświetlają dzisiejszych stron internetowych w poprawny sposób, bo nie są do tego przystosowane, jest już kwestią drugorzędną. 

Jackson zaleca przejście na najnowszą przeglądarkę firmy, Microsoft Edge, ale do wyboru pozostaje co najmniej kilka innych aplikacji, np. Google Chrome, Mozilla Firefox czy Opera.

Z opublikowanego niedawno raportu PICB wynika, że uważamy, iż Polska nie jest szczególnie zagrożona cyberprzestępczością. Autorzy opracowania przestrzegają jednak, że takie myślenie może doprowadzić do zgubnych skutków, ponieważ zagadnienie to ma wymiar globalny, nieznający granic, a koszty, do jakich prowadzi, są coraz większe.

Jak nie dać się cyberprzestępcom?

W badaniach na temat ryzyka w biznesie temat cyberbezpieczeństwa przebija się coraz mocniej. Nic dziwnego - na ataki internetowych złodziei narażeni są wszyscy pracownicy, bez względu na to, czy są na samym dole firmowej piramidy, czy na samym jej szczycie. W Pulsie Biznesu do słuchania eksperci podpowiedzą, jak chronić się przed zagrożeniami i zrelacjonują, jak wyglądały najbardziej spektakularne przykłady działań cyberzłodziei.KWS

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 9 ajwaj

MS szpieguje wszystko, jak i programy, hadrware z kal-boj-lanu :)

A tu MS niby taki troskliwy :):):) SCIEMA

! Odpowiedz
6 9 jendreka

Tylko że, Edge nie obsługuje Flasha, i innych ? A i tak nie jest w 100% stabilny.

! Odpowiedz
4 14 mymlon1

1) Obsługuje flasha, tylko że trzeba go włączyć
2) Flash to przeżytek

! Odpowiedz
11 19 (usunięty)

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne