REKLAMA

Microsoft przejmuje Nuance Communications. To druga co do wielkości transakcja giganta w historii

Łukasz Gosik2021-04-13 12:00redaktor Bankier.pl
publikacja
2021-04-13 12:00
Microsoft przejmuje Nuance Communications. To druga co do wielkości transakcja giganta w historii
Microsoft przejmuje Nuance Communications. To druga co do wielkości transakcja giganta w historii
fot. REUTERS/Mike Segar / / FORUM

Microsoft przejmie firmę Nuance Communications specjalizującą się w sztucznej inteligencji i rozpoznawaniu mowy. Transakcja opiewa na 19,7 mld dol. i wzmacnia pozycję koncernu w segmencie usług medycznych.

Nuance Communications zajmuje się m.in. systemami rozpoznawania mowy opartymi o sztuczną inteligencję, nowoczesnymi usługami telefonicznymi czy inteligentnymi systemami transkrypcji. To rozwiązania, które znajdują szerokie zastosowanie w amerykańskiej opiece medycznej. W Stanach Zjednoczonych z usług firmy korzysta ok. 10 000 klientów.

Z komunikatu opublikowanego na oficjalnej stronie koncernu dowiadujemy się, że Microsoft zapłaci 56 dol. za jedną akcję Nuance, o około 23 proc. więcej niż wyniósł kurs na koniec ubiegłego tygodnia. Wysokość transakcji opiewa na 19,7 mld dol. i ma być sfinalizowana do końca 2021 roku. Technologia stworzona przez Nuance będzie wykorzystywana do poszerzenia portfolio chmurowych produktów dla sektora ochrony zdrowia.

Przejęcie Nuance będzie drugim co do wielkości zakupem Microsoftu w historii. Gigant z Redmond najwięcej - 26,2 mld dol. - zapłacił dotychczas za portal LinkedIn w 2016 roku.

ŁG


Źródło:
Łukasz Gosik
Łukasz Gosik
redaktor Bankier.pl

Redaktor newsroomu, wydawca. Śledzi najważniejsze wydarzenia w Polsce i na świecie. Stara się, żeby Bankier.pl był pierwszym wyborem dla Czytelników szukających rzetelnych informacji zarówno ze świata finansów, globalnej gospodarki, jak i krajowej polityki.

Tematy
Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Temperatura skacze, nagroda wzrasta! Otwórz konto i odbierz nawet 350 zł!

Advertisement

Komentarze (8)

dodaj komentarz
glowny_analityk_bankier_pl
Naukowcy wreszcie przejrzeli na oczy to nie motłoch jest winnym zagładzie Ziemi tylko 'ten' 1% populacji https://www.focus.pl/artykul/1-proc-najbogatszych-emituje-wiecej-co2-niz-biedniejsza-polowa-swiata-donosi-oxfam

Moja teza o tym że te hieny obarczają za wszystko zwykłych ludzi wreszcie znalazła poparcie w
Naukowcy wreszcie przejrzeli na oczy to nie motłoch jest winnym zagładzie Ziemi tylko 'ten' 1% populacji https://www.focus.pl/artykul/1-proc-najbogatszych-emituje-wiecej-co2-niz-biedniejsza-polowa-swiata-donosi-oxfam

Moja teza o tym że te hieny obarczają za wszystko zwykłych ludzi wreszcie znalazła poparcie w środowisku naukowym.Hieny są winne wytwarzania niskiej jakości produktów, które trudno zutylizować, hieny zawsze idą na skróty, najważniejszy cel jaki im przyświeca to zarobić jak najwięcej bez względu na krzywdę innych ludzi i środowiska.Hieny takie jak bill g powinny zostać unicestwione a ich majątki powinny posłużyć do odbudowy środowiska naturalnego a także stworzenia nowych nieszkodzących ludzkości oraz środowisku technologii.
the_mind_renewed
Minnesota Festiwal tańców orientalnych
https://www.google.com/search?q=minnesota+riots&sxsrf=ALeKk00kEDIpZEO6V7NCduxHQH10QdFvfA:1618349110346&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiHuuCelPzvAhXPTd8KHSD2BgcQ_AUoA3oECAEQBQ&biw=1877&bih=1012
the_mind_renewed
A tymczasem na ulicach w USA https://twitter.com/Harry1T6/status/1381471715168026627?ref_src=twsrc%5Etfw
kochan
Biedak wszystko jest przeciw niemu. Musi przyczyn kasę z fedu na 0%.
Pewnie to zbieg okoliczności, że billy jest największym sponsorem who i teraz wszyscy siedzą w domach i pracują przez teamsy...
masekrut555
Nie tylko WHO bo ma spore udziały też w spółkach z infrastrukturą 5G, certyfikatami szczepień z systemem skanowania twarzy (obecnie jedna z takich firm w którymś stanie USA wdraża mocno do szkół system skanowania twarzy i inwigilizację dzieci + IBM który dostarczał technologię nazistom podczas Holokaustu), technologiami Nie tylko WHO bo ma spore udziały też w spółkach z infrastrukturą 5G, certyfikatami szczepień z systemem skanowania twarzy (obecnie jedna z takich firm w którymś stanie USA wdraża mocno do szkół system skanowania twarzy i inwigilizację dzieci + IBM który dostarczał technologię nazistom podczas Holokaustu), technologiami czipowania (Profusa) czy spółkach produkujących glifosat (Monsanto, Bayer).. o dziwo ładuje kasę wszędzie tam gdzie forsuje się ustawy.. i są największe kontrowersje.. które są szybko tłumione. Nic dziwnego że codziennie masa Polaków wpieprza glifosat i się truje, nie znają nawet raportów NIKowskich czy spraw sądowych z Monsanto w USA za to wierzą że ten sanepid to napierdala w biznesy klasy średniej tak samo jak pilnuje żywności w biedronkach więc "śpią spokojni". Bayer wciska kit polskim rolnkom że roundup to samo zdrowie i do tego lepsze plony. Podczas 2 WŚ prowadził eksperymenty w obozach koncentracyjnych a zbrodniarz który miał nurymbergię po 10 latach wrócił na stanowisko zastępcy przewodniczącego. No ale to mniejsza bo tu większość pewnie ma wtłoczoną propagandową wersję 2 WŚ i mysli że zbrodniarzy rozliczono...... kiedyś testowali preparaty w obozach teraz już nawet obozów nie trzeba.
keks
Czekamy na reakcję RPO- fachowca od fuzji i przejęć. Klasykiem mówiąc sędzia jest " rozgrzana ". Niech Bill się nie cieszy.
antek10
Tam tez mają urzad antymonopolowy. Nie taki jak w Polsce co pozwolił zagarnąć wszystko dla rzadu
dziki_losos
No to teraz czekamy, aż AI rozpozna "baloney amputation" zamiast "below-knee amputation"...

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki