REKLAMA

Współpraca Sony i Microsoftu – nadchodzą nowe rozwiązania dla gier w chmurze

2019-05-22 15:00
publikacja
2019-05-22 15:00

Sony i Microsoft ogłosiły, że będą wspólnie pracowały nad innowacjami, aby poprawić wrażenia klientów na platformach rozrywkowych. Giganci będą współpracować nad nowymi rozwiązaniami opartymi na chmurze dla gier i rozwiązań AI, które będą mogły być wykorzystane na konsolach PlayStation.

Współpraca Microsoftu z Sony może dla wielu być sporym zaskoczeniem. Jednak firmy, które dotąd ze sobą konkurowały, postanowiły, że udoskonalą technologię chmury i sztucznej inteligencji. Spółki przeanalizują wspólny rozwój przyszłych rozwiązań w chmurze w Microsoft Azure w celu obsługi odpowiednich usług gier i strumieniowania treści oraz wykorzystanie obecnych rozwiązań opartych na centrum danych Microsoft Azure dla usług transmisji gier i treści firmy Sony. 

/ Materiały prasowe

Jakie mogą być skutki współpracy Sony i Microsoftu?

Z zapowiedzi wiemy o planach na opracowanie nowych inteligentnych rozwiązań w zakresie czujników obrazu. Będzie to połączone z integracją najnowocześniejszych czujników obrazu Sony z technologią Azure AI od firmy Microsoft w sposób hybrydowy w chmurze. Firmy dążą do zapewnienia większych możliwości klientom korporacyjnym. Strony przeanalizują Al, chcąc włączyć zaawansowaną platformę AI Microsoftu i narzędzi do produktów konsumenckich Sony, zapewniają intuicyjne i przyjazne dla użytkownika doświadczenia w zakresie sztucznej inteligencji.

 Sony to kreatywna firma rozrywkowa o solidnych podstawach technologicznych. Ściśle współpracujemy z wieloma twórcami treści, które wychwytują wyobraźnię ludzi na całym świecie, a dzięki naszej najnowocześniejszej technologii dostarczamy narzędzia do realizacji marzeń i wizji do rzeczywistości  powiedział Kenichiro Yoshida, prezes i dyrektor generalny Sony. 

Na współpracy mogą zyskać obie strony, Microsoft uzależni Sony od swoich rozwiązań dla streamingu, a Sony zyska zaplecze technologiczne dla PlayStation Now, dzięki czemu udoskonali swoje rozwiązania i stanie się bardziej konkurencyjny.

Sony zawsze było liderem zarówno w dziedzinie rozrywki, jak i technologii, a współpraca, którą ogłosiliśmy dzisiaj, opiera się na tej historii innowacji mówi Satya Nadella, dyrektor generalny Microsoft. Nasza współpraca przynosi firmie Sony moc Azure i Azure AI, aby dostarczać klientom nowe wrażenia z gier i rozrywki – dodaje/

Google ma się czym martwić?

Kolejnym ważnym graczem na rynku jest oczywiście Google. Czy ta kooperacja może mu zaszkodzić? W marcu na konferencji Game Developer Conference firma ogłosiła, że pracuje nad własną usługą streamingową. Google Stadia ma mieć moc obliczeniową znacząco przewyższającą tę oferowaną przez inne konsole. Nowe rozwiązanie od Google'a ma mieć 10.7 teraflopsów, PS4 Pro ma obecnie 4.2, a Xboksa One X 6.0. Czyżby ktoś się wystraszył zapowiedzi Google Stadia?

Źródło:
Tematy
Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Najlepsze z najtańszych kart kredytowych – styczeń 2021 [Ranking]

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki