REKLAMA

Mercator Medical zastąpi Alior Bank w składzie indeksu WIG20 po sesji 19 marca

2021-03-04 18:48
publikacja
2021-03-04 18:48
Mercator Medical zastąpi Alior Bank w składzie indeksu WIG20 po sesji 19 marca
Mercator Medical zastąpi Alior Bank w składzie indeksu WIG20 po sesji 19 marca
/ Materiały prasowe

Mercator Medical zastąpi Alior Bank w składzie indeksu WIG20 po sesji 19 marca - podał GPW Benchmark w komunikacie. W indeksie mWIG40 zapowiedziano pięć zmian, a w sWIG80 czternaście.

Do indeksu mWIG40 wejdą Alior Bank, OncoArendi Therapeutics, Polenergia, Selvita i Stalprodukt, a opuszczą go BNP Paribas Bank Polska, CI Games, PZ Cormay, Mabion i Mercator Medical.

Nowe spółki w sWIG80 to: BNP Paribas Bank Polska, CI Games, PZ Cormay, Mabion, Cognor, Erbud, IMC, Instal Kraków, Mangata, Mobruk, Quercus, Serinus, Skarbiec oraz Sygnity. Indeks małych spółek opuszczą: AC Autogaz, All in Games, Asseco Business Solutions, Eko Export, Games Operators, Getin Noble, Inter Rao Lietuva, MLP Group, OncoArendi Therapeutics, Polenergia, Police, Selvita, Śnieżka i Stalprodukt.

W indeksie WIG30 pojawią się Mercator Medical, Ten Square Games i XTB, a skreślone ze składu indeksu zostaną ING Bank Śląski, Kernel i Kęty. Udziały PKO BP oraz KGHM w indeksie zostaną ograniczone do 10 proc.

Analogiczne zmiany zostaną przeprowadzone w wersjach "total return" wszystkich wymienionych indeksów.

Do depeszy dołączamy szczegółowe składy indeksów GPW Benchmark. (PAP Biznes)

kuc/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (11)

dodaj komentarz
antek10
Dla piso-bolszewii banki to czyste zło
pjb
Ciekawe czy ostatni wzrost kursu Aliora to fundamenty czy próba utrzymania w WIG20? I co jak spadnie, które fundusze będą wyprzedawać ze względu na zapisy w strategiach inwestycyjnych i jakie ceny akceptować? Robi się ciekawie.
nameluk
Przecież było wiadomo, że spadnie. Ostatnie wzrosty to short squeeze - fundy wychodzą ze spółki, bo spada z WIG20. I teraz to właśnie pokazuje, jak ta spółka była mocno shortowana.
truszcz
Tzn. Mercator zostanie zastąpiony przez Alior?
Próbujcie nauczyć się stosować stronę bierną - jest jednoznaczna.
wtomek
Aliora Banka? chciałbyś napisać?. Przygadywał kocioł garnkowi.
ortograf
W tym wypadku akurat odwrotnie. ☺️
ortograf odpowiada wtomek
Po pierwsze nie "przygadywał" tylko przyganiał kocioł garnkowi. Po drugie mowa jest o stronie biernej a kolega wyskakuje z deklinacją czyli odmianą przez przypadki. Proponuję wrócić do podstawówki jeśli nie wiesz o czym piszę.
wtomek
To zabiegi czysto mafijne. Wsadzić takiego balona do WIG20, to skandal.
janekmaly
Największym balonem to jest CD Projekt i wszystkie banki. Mercator przynajmniej produkuje coś pożytecznego i ma czysty zysk w postaci 1 mld/rok.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki