REKLAMA

Mercator Medical wybuduje fabrykę rękawic nitrylowych w Tajlandii. Koszt inwestycji ok. 156 mln zł

2021-01-20 08:42, akt.2021-01-20 10:25
publikacja
2021-01-20 08:42
aktualizacja
2021-01-20 10:25
Mercator

Zarząd Mercator Medical wyraził zgodę na wybudowanie fabryki rękawic nitrylowych w Tajlandii - podała spółka w komunikacie. Inwestycja, której budżet wynosi ok. 155,95 mln zł zostanie sfinansowana ze środków własnych Mercator Medical Thailand.

W komunikacie podano, że projekt przewiduje budowę, w bezpośrednim sąsiedztwie istniejących zakładów produkcyjnych należących do Mercator Medical Thailand, nowego zakładu produkcyjnego o mocach produkcyjnych ok. 65 mln sztuk rękawic industrialnych miesięcznie.

Nowa fabryka ma produkować wysokomarżowe rękawice industrialne i wytwarzać ponad 0,8 mld rękawic rocznie. Łączne moce produkcyjne grupy po uruchomieniu nowego obiektu mają przekroczyć 3,9 mld rękawic rocznie.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wynegocjowanego zakupu nowych linii produkcyjnych, dzięki czemu nowy zakład będzie mógł wystartować bardzo szybko – na przełomie 2021/2022, aby korzystać na wysokich cenach rękawic" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, prezes Wiesław Żyznowski.

"Obserwujemy ogromny, niezaspokojony globalny popyt na rękawice jednorazowe, który jest szacowany na ponad 200 mld sztuk rocznie, czyli 40 proc. obecnych światowych mocy produkcyjnych. Krytycznie niskie pozostają także poziomy zapasów we wszystkich krajach, dlatego też spodziewamy się dobrej koniunktury" - dodał.

Nowa fabryka ma uzyskać pełną zdolność produkcyjną w pierwszym półroczu 2022 r.

Inwestycja ma zostać sfinansowana ze środków własnych grupy.

"Na koniec trzeciego kwartału zeszłego roku spłaciliśmy przedterminowo wszystkie kredyty inwestycyjne (75,5 mln zł), a na koniec czwartego kwartału dysponowaliśmy ponad pół miliarda złotych gotówki netto" - poinformował Żyznowski.

Nowy zakład produkcyjny ma być pierwszym dużym elementem strategii rozwoju Mercatora rozpoczynającej się w 2021 roku.

"Kolejne będziemy sukcesywnie ogłaszać. Mogę zapewnić, że pracujemy nad dużymi projektami, istotnie zwiększającymi wielokierunkowo potencjał biznesowy Grupy Mercator Medical" - napisał Żyznowski. (PAP Biznes)

doa/ kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Boom na hipoteki oswoil spoleczenstwo z ubezpieczeniami

Komentarze (4)

dodaj komentarz
artureg
Znowu krótkowzroczne działanie. Poprzez wzrost napięcia na linii Chiny-USA to bardzo ryzykowny rejon świata. W razie W albo kolejnej pandemii będą mieli duży problem z dystrybucją swoich produktów. Ja wiem, że to decyzja biznesowa i ekonomicznie uzasadniona ale być może równie tanio byłoby na Ukrainie albo w Mołdawii.
juchy
Bzdury aż w oczy kuje.... Ukraina to stabilny kraj? od kiedy, buhhahahah
Po za tym jest już BIDON i relacje z Chinami wrócą do normalności jakbyś nie zauważył i zatrzymał się w czasie...
W Tajlandii mają surowce na miejscu i stabilność lepszą niż w socjalistycznej EU...

Tesla wybudowała fabrykę w Chinach
Bzdury aż w oczy kuje.... Ukraina to stabilny kraj? od kiedy, buhhahahah
Po za tym jest już BIDON i relacje z Chinami wrócą do normalności jakbyś nie zauważył i zatrzymał się w czasie...
W Tajlandii mają surowce na miejscu i stabilność lepszą niż w socjalistycznej EU...

Tesla wybudowała fabrykę w Chinach w czasach gdzie Trump walczył z Chinami i co? i gucio... znasz się na biznesie jak reszta z bankiera troli
artureg odpowiada juchy
Dlatego ich aktualny kurs na giełdzie to -5%?
inwestor-gpw odpowiada artureg
Tego to najstarsi górale nie wiedzą. Zmiana sentymentu na spółce. To może potrwać jeszcze z 2 miesiące, do szacunków za 1q2021. Fundy będą wiedzieć szybciej, więc zaczną zakupy w marcu. Moim zdaniem teraz warto brać: c/z 4, a po 1q będzie 3. Dobra średnioterminowa inwestycja.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki