REKLAMA

Mercator Medical chce rosnąć dwucyfrowo, liczy na poprawę marży

2016-11-29 12:58
publikacja
2016-11-29 12:58

Mercator Medical chce utrzymać dwucyfrowe tempo wzrostu na poziomie przychodów i zysku netto w najbliższych dwóch latach - poinformował podczas konferencji zarząd spółki. Grupa planuje także poprawiać marżę.

"Chcielibyśmy rosnąć na poziomie dwucyfrowym, ale konkretnych liczb nie chcemy podawać" - powiedział Witold Kruszewski, członek zarządu ds. finansowych.

Grupa chce poprawiać marże.

"Marża EBITDA na produkcji spadła rdr. Rentowność poniżej 10 proc. nas nie zadowala, pracujemy nad nią i w trzecim kwartale udało nam się ją podwyższyć do 11 proc., ale nie jest to koniec naszych aspiracji" - powiedział Kruszewki.

"Marża z ubiegłego roku na produktach lateksowych będzie ciężka do powtórzenia, ale jesteśmy w stanie realizować dwucyfrową marżę EBITDA i na tym chcemy się koncentrować. Marża w części dystrybucyjnej też trochę się poprawia" - dodał.

Jak podano, marża EBITDA Mercator Medical wyniosła 10,8 proc.

Grupa po trzech kwartałach 2016 roku miała 197,1 mln zł przychodów, 14,2 mln zł zysku EBIT i 12,3 mln zł zysku netto. Dla porównania, w analogicznym okresie roku 2015 przychody grupy wyniosły 165,3 mln zł, EBIT 12,5 mln zł, a zysk netto 8,2 mln zł.

Zarząd spodziewa się przyspieszenia dynamiki wzrostu popytu na rękawice nitrylowe.

"Obecnie popyt na rękawice lateksowe i nitrylowe jest na podobnym poziomie. Na bazie ostatnich doświadczeń oraz informacji o popycie globalnym i informacji o rozwoju mocy produkcyjnych przez inne firmy, przewidujemy, że wzrost popytu na rękawice z nitrylu będzie rósł dużo szybciej niż na te z lateksu" - powiedział Leszek Michnowski, wiceprezes spółki.

"W przyszłym roku popyt na rękawice z lateksu nitrylowego przewyższy już popyt na te wykonane z lateksu naturalnego" - dodał. (PAP)

sar/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Ranking najtańszych kont firmowych

Ranking najtańszych kont firmowych

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki