REKLAMA

Mercator Medical chce pozyskać z emisji akcji ok. 35 mln zł na rozbudowę fabryki

2016-09-05 09:48
publikacja
2016-09-05 09:48

Mercator Medical planuje z publicznej emisji do 1,8 mln akcji serii G pozyskać netto około 35 mln zł, które chce przeznaczyć na sfinansowanie dalszej rozbudowy fabryki rękawic przez spółkę zależną w Tajlandii - poinformowała spółka w dokumencie ofertowym.

Mercator Medical podał, że szacunkowy łączny koszt realizacji inwestycji w Tajlandii wynosi ok. 107 mln zł. Będzie ona finansowana ze środków własnych, w tym z emisji akcji serii G oraz ze środków obcych, w tym kredytów bankowych.

Inwestycja ta zakłada rozbudowę fabryki rękawic o kolejne ok. 150 mln szt. rękawic miesięcznie. Powstać ma nowy, odrębny budynek fabryki rękawic, m.in. z własnym magazynem, częścią produkcyjną, administracyjną, socjalną, własnym źródłem ciepła, hostelem dla pracowników. W rozbudowanej fabryce zostanie zainstalowanych 8 linii produkcyjnych rękawic.

"Emitent przewiduje, że rozpoczęcie budowy może nastąpić w 2016 r. a jej zakończenie i rozpoczęcie produkcji - po ok. 18 miesiącach od jej rozpoczęcia" - napisano w dokumencie.

"W przypadku pozyskania środków z emisji Akcji serii G istotnie niższych niż planowane, Emitent rozważy wydłużenie w czasie realizacji inwestycji" - dodano.

Zgodnie z zaktualizowanym harmonogramem oferty proces budowy księgi popytu odbyć się ma od 7 do 14 września. Przyjmowanie zapisów na akcje potrwa od 15 do 16 września.

Spółka podała, że nie przewiduje podziału oferty na transze dla inwestorów instytucjonalnych, detalicznych, czy transz dla pracowników.

Oferującym jest Vestor Dom Maklerski SA. (PAP)

seb/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki