REKLAMA

Medinice chce pozyskać z nowej emisji 1,07 mln akcji 35-40 mln zł na rozwój nowych projektów

2021-04-09 19:42
publikacja
2021-04-09 19:42
Medinice chce pozyskać z nowej emisji 1,07 mln akcji  35-40 mln zł na rozwój nowych projektów
Medinice chce pozyskać z nowej emisji 1,07 mln akcji  35-40 mln zł na rozwój nowych projektów
fot. Robert Gardziński / / FORUM

Medinice planuje pozyskać z nowej emisji 1,07 mln akcji serii J 35-40 mln zł na rozwój nowych projektów - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Atrakcyjne perspektywy rynku rozwiązań kardiologicznych i kardiochirurgicznych oraz osiągnięte już kamienie milowe w obecnie realizowanych projektach pozwalają nam na aktywne budowanie wartości firmy poprzez intensyfikację rozwoju przynajmniej 3 kolejnych projektów o zbliżonej wartości. Stąd decyzja o przeprowadzeniu emisji akcji. Dodatkowo od stycznia prowadzimy rozmowy na temat dołączenia do portfolio innowacyjnego zacisku do zamykania uszka lewego przedsionka (LAAO). To wynalazek o bardzo wysokim potencjale komercyjnym – metoda jest innowacyjna, a rynek rośnie w tempie ponad 30 proc. rocznie. Szybkie awansowanie takiego projektu będzie wymagało z naszej strony nakładów finansowych" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Sanjeev Choudhary.

Na początku stycznia Medinice poinformował o negocjacjach w sprawie przejęcia udziałów w spółce posiadającej prawa do opatentowanego zacisku do zamykania uszka lewego przedsionka (LAAO), technologii kardiochirurgicznej skoncentrowanej na prewencji udaru mózgu. Spółka prowadzi obecnie badanie due diligence, który planuje zakończyć do 30 kwietnia 2021 roku.

Planowana emisja akcji serii J ma nastąpić w trybie subskrypcji prywatnej z wyłączeniem prawa poboru przeprowadzanej w drodze oferty publicznej wyłączonej z obowiązku opublikowania dokumentu informacyjnego. Nowe akcje stanowić będą 16,7 proc. podwyższonego kapitału.(PAP Biznes)

epo/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki