REKLAMA
KONFLIKT ROSJA-UKRAINA

MedApp zakłada trzycyfrową dynamikę wzrostu przychodów w najbliższych 2 latach

2021-11-03 12:22
publikacja
2021-11-03 12:22
MedApp zakłada trzycyfrową dynamikę wzrostu przychodów w najbliższych 2 latach
MedApp zakłada trzycyfrową dynamikę wzrostu przychodów w najbliższych 2 latach
fot. Łukasz Wróbel / / Shutterstock

Notowany na NewConnect MedApp zakłada utrzymanie w najbliższych 2 latach trzycyfrowej dynamiki wzrostu przychodów - poinformował w środę prezes Krzysztof Mędrala.

MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, oferująca rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej. Kluczowe produkty spółki to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia.

W 2020 roku firma złożyła w KNF prospekt emisyjny, w związku z planowanym przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Przeniesieniu ma towarzyszyć oferta publiczna akcji serii H, w ramach której spółka planuje wyemitować do 29 mln nowych akcji.

"Spółka podtrzymuje, że realizacja IPO w perspektywie maksymalnie I kw. pozwoli utrzymać trzycyfrową dynamikę w latach 2022-2023. Dynamika będzie do utrzymania po wejściu na rynek Stanów Zjednoczonych, a to się wiąże z procesem certyfikacji. Dziś proces ten spółka finansuje z bieżących środków, jesteśmy przed wykonaniem badań walidacyjnych, które pozwolą nam złożyć wniosek o certyfikację. Zakładam, że jeśli IPO zostanie przeprowadzone do końca I kw. to ta dynamika w perspektywie dwóch lat jest możliwa do utrzymania" - powiedział podczas środowej wideokonferencji prezes Krzysztof Mędrala.

"Jeśli IPO będzie się przesuwało to będziemy zmuszeni przesunąć też termin złożenia wniosku i certyfikacji, a to z kolei może mieć wpływ na realizowane targety" - dodał.

Jak wynika z prezentacji, spółka zakłada aktualnie, że uzyskanie zgody FDA i rozpoczęcie sprzedaży nastąpi na koniec II poł. 2022 r

MedApp odnotował w III kw. 2021 roku 3,7 mln zł przychodów wobec 0,9 mln zł przed rokiem. EBITDA wyniosła 1,6 mln zł wobec 0,2 mln zł przed rokiem, a zysk netto 1,4 mln zł wobec 45 tys. zł rok wcześniej.

W okresie trzech kwartałów 2021 roku spółka odnotowała przychody w wysokości 9,1 mln zł wobec 1,2 mln zł rok wcześniej. Zysk netto w tym okresie wynióśł 3,2 mln zł, a EBITDA 4,6 mln zł. Przed rokiem EBITDA była ujemna i wyniosła -0,8 mln zł, a strata netto sięgnęła 1,1 mln zł. (PAP Biznes)

sar/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Prognozy i wyniki finansowe

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki