REKLAMA
ZAGŁOSUJ

MedApp chce rosnąć w najbliższych 2-3 latach w trzycyfrowym tempie

2021-08-16 13:38
publikacja
2021-08-16 13:38
MedApp chce rosnąć w najbliższych 2-3 latach w trzycyfrowym tempie
MedApp chce rosnąć w najbliższych 2-3 latach w trzycyfrowym tempie
fot. Borys Skrzyński / / Puls Biznesu

Notowany na NewConnect MedApp zakłada utrzymanie w najbliższych 2-3 latach trzycyfrowej dynamiki wzrostu przychodów i wyników rdr. Udział sprzedaży zagranicznej będzie rósł - poinformował w poniedziałek prezes Krzysztof Mędrala.

"Zakładamy, że w najbliższym okresie 2-3 lat jesteśmy w stanie - realizując IPO, które mamy zaplanowane i chcielibyśmy przeprowadzić w III kw. - utrzymać trzycyfrową dynamikę wzrostu przychodów i wyników rdr" - powiedział podczas poniedziałkowej wideokonferencji prezes Krzysztof Mędrala.

"Wiemy, że to jest ambitne zadanie, ale poszerzając kanały dystrybucji, pozyskując nowych partnerów i rozszerzając funkcjonalność naszych aplikacji uważamy, że spółka te ambicje może realizować" - dodał.

W pierwszej połowie 2021 roku MedApp odnotował 5,47 mln zł przychodów (255 tys. zł przed rokiem) i 1,84 mln zł zysku netto (1,2 mln zł straty netto rok wcześniej). EBITDA wyniosła w pierwszym półroczu 3,2 mln zł wobec straty przed rokiem na poziomie 781 tys. zł.

W 2020 roku MedApp złożył do w Komisji Nadzoru Finansowego prospekt emisyjny, w związku z planowanym przeniesieniem notowań akcji z rynku NewConnect na rynek regulowany GPW. Przeniesieniu ma towarzyszyć oferta publiczna akcji serii H, w ramach której spółka planuje wyemitować do 29 mln nowych akcji.

Spółka pracuje nad poszerzeniem współpracy na Bliskim Wschodzie i w Europie Zachodniej, a także wejściem na rynek USA.

"Zakładamy, że w najbliższych latach proporcja sprzedaży pomiędzy rynkiem krajowym i zagranicznym przy ciągle rosnącej dynamice będzie się zmieniała na korzyść rynków zagranicznych" - powiedział prezes Mędrala.

MedApp to notowana na NewConnect spółka technologiczna, oferująca rozwiązania softwarowe, wspomagające diagnostykę obrazową i usługi medycyny cyfrowej nowej generacji. Kluczowe produkty spółki to: CarnaLife Holo, HoloComm, CarnaLife System i Cyfrowa Przychodnia. (PAP Biznes)

sar/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Najlepsze konta dla płacących kartą lub telefonem - styczeń 2022 r.

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki