REKLAMA

Meble z Ikei naładują Twojego smartfona

2015-03-02 09:11
publikacja
2015-03-02 09:11
Meble z Ikei naładują Twojego smartfona
Meble z Ikei naładują Twojego smartfona
fot. PHOTO AGENCJA SE / / EastNews

Światowy koncern poinformował o wprowadzeniu do produkcji inteligentnych mebli, dzięki którym będzie można zapomnieć o plątaninie kabli. Ikea zapowiada, że skończy z potrzebą kupowania i przechowywania w domu ładowarek do urządzeń elektronicznych.

Światowy koncern wprowadzi a rynek kolekcje inteligentnych mebli. (fot. PHOTO AGENCJA SE / EastNews)Jak donosi brytyjski „The Guardian”, Ikea rozpoczyna produkcję biurek, stołów i lamp, które będą mogły bezprzewodowo naładować baterie urządzeń elektronicznych. Światowy gigant w swoich produktach ma zastosować technologię QI umożliwiającą przesyłanie energii za pomocą indukcji magnetycznej.

Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii Ikea chce ułatwić życie klientom. – Nasze innowacyjne rozwiązania uczynią domowe życie prostszym. Doskonale wiemy, że ludzie nie znoszą poplątanych kabli – powiedziała jedna z menedżerek koncernu, Jeanette Skjelmose.

Kolekcja inteligentnych mebli ma trafić do sprzedaży w Europie i Ameryce Północnej już w kwietniu. W ofercie mają znaleźć się m.in. stoły, stoliki nocne oraz lampki. Wprowadzenie do masowej sprzedaży mebli wykorzystujących technologię QI jest nowatorskim pomysłem. Zdaniem ekspertów, pomysł Ikei może wykreować nowy trend w branży meblarskiej. Na razie nie są znane ceny inteligentnych mebli.

MM

Źródło:
Tematy

Otwórz Konto Firmowe Godne Polecenia i zyskaj nawet 1600 zł premii!

Komentarze (4)

dodaj komentarz
~Leonia
Bardziej interesujący wydaje się kierunek, w którym obudowa urządzenia ma wydajne fotoogniwa. I urządzenie pozostawione w jasnym pomieszczeniu samoczynne się doładowuje.
~Czarek
Takie meble może są użyteczne w biurze ale w domu otaczać się urządzeniami emitującymi energię w postaci wszelakich fal to chyba nienajlepszy pomysł.
~autor
Tylko że inteligentnych sprzętów które można tak podładować jest niewiele

Powiązane: Nowe technologie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki