PILNE

Maxcom chce kupić 20,1 proc. udziałów producenta elektrycznych napędów do rowerów

2019-02-05 07:44
publikacja
2019-02-05 07:44
fot. Marek Wisniewski/Puls Biznesu / FORUM

Maxcom podpisał term sheet w sprawie zakupu 20,15 proc. udziałów w litewskiej spółce Rubbee, zajmującej się rozwojem i produkcją elektrycznych napędów do rowerów - poinformował Maxcom w komunikacie prasowym. Wartość transakcji, która ma być zawarta do 31 marca, wyniesie 280 tys. euro.

"Konsekwentnie staramy się rozszerzać naszą gamę produktów. Obok telefonów, smartfonów i akcesoriów mamy w ofercie hulajnogi elektryczne. Elektryczne napędy do rowerów, które rozwija Rubbee będą doskonałym uzupełnieniem naszego asortymentu. Mogą być one dostępne praktycznie we wszystkich naszych kanałach sprzedaży, na rynku otwartym oraz poprzez operatorów telekomunikacyjnych" – powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Arkadiusz Wilusz, prezes Maxcom.

Zawarcie transakcji uzależnione jest m.in. od procesu due diligence Rubbee. Maxcom będzie mógł udzielić Rubbee - w odrębnej umowie – wsparcia przy produkcji z wykorzystaniem struktur Maxcom International w Chinach o wartości 1,5 mln euro.

Maxcom podał, że intencją Rubbee jest, aby pierwszy model napędu do rowerów trafił do sprzedaży detalicznej przed końcem 2019 r. Jak podano, napęd Rubbee można podłączyć do tradycyjnego roweru, zmieniając go w rower elektryczny.

Maxcom produkuje oraz dystrybuuje własne marki produktów telekomunikacyjnych: telefony komórkowe, telefony stacjonarne oraz elektronikę użytkową m.in. krótkofalówki oraz nawigacje satelitarne.

W maju 2018 r. spółka została wspólnikiem w grupie Comtel, działającej w branży RTV i AGD. (PAP Biznes)

pel/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Używane w niskich ratach? Bezpieczne na wakacje. Znajdź swoje wymarzone auto>>

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki