REKLAMA

Marvipol uzgodnił i podpisał plan podziału spółki (opis)

2016-09-01 10:54
publikacja
2016-09-01 10:54

Marvipol uzgodnił i podpisał plan podziału spółki na dwa podmioty - firmę deweloperską i spółkę motoryzacyjną - notowane na rynku głównym GPW. Finalizacja procesu ma nastąpić najpóźniej w I kwartale 2017 r. - poinformował Marvipol w komunikacie.

Plan podziału zakłada, że biznes grupy zostanie wniesiony do spółki Marvipol Development SA w zamian za nowe akcje dla akcjonariuszy Marvipol SA. Na każdą akcję Marvipol SA przypadnie jedna akcja Marvipol Development SA.

Na potrzeby procesu grupa Marvipol została wyceniona na blisko 600 mln zł, z czego 262,4 mln zł przypada na wnoszony do Marvipol Development SA segment deweloperski, a 335,1 mln zł na pozostawiany w Marvipol SA segment motoryzacyjny.

"Wierzymy, że podział, wychodzący naprzeciw oczekiwaniom naszych akcjonariuszy mniejszościowych i szerzej - rynku kapitałowego, zdecydowanie korzystnie wpłynie na sentyment inwestorów wobec naszej grupy i w konsekwencji - na jej rynkową wycenę. Wierzymy również, że podział grupy na spółkę deweloperską i motoryzacyjną stanie się impulsem dla jeszcze dynamiczniejszego rozwoju obu biznesów" - poinformował, cytowany w komunikacie Mariusz Książek, prezes spółki.

Marvipol to spółka deweloperska, która zajmuje się realizacją inwestycji mieszkaniowych, a od zeszłego roku także magazynowych. Spółki wchodzące w skład grupy Marvipol są również generalnymi importerami lub wyłącznymi przedstawicielami na Polskę marek samochodów Jaguar, Land Rover i Aston Martin. (PAP)

jow/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Konto Firmowe i Karta przez rok za bezwarunkowe 0 zł

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki