REKLAMA
NIE PRZEGAP

Marka Zelmer jednak nie zniknie z polskiego rynku

2020-01-13 15:00
publikacja
2020-01-13 15:00

Marka Zelmer nie zniknie z rynku, ale zmieni właściciela. Od dotychczasowego - firmy BSH Group - przejmuje ją hiszpańska grupa B&B Trends.

fot. Krzysztof Lokaj / / FORUM

B&B Trends, działająca w obszarze małego AGD, zapewnia, że zagwarantuje Zelmerowi niezakłóconą i szeroką dystrybucję na polskim rynku. 

Dotychczasowy właściciel marki - niemiecki koncern BSH Group, znany z produkcji marek Bosch 
i Siemens, który zakupił Zelmera w 2013 roku – w maju 2019 ogłosił zmianę strategii rynkowej 
i zapowiedział, że wraz z końcem roku zakończy produkcję urządzeń AGD polskiej marki. Zainteresowanie rozwojem Zelmera wyraził uznany hiszpański producent i dystrybutor drobnego sprzętu AGD - firma B&B Trends, która od 1 stycznia br. została właścicielem marki.

Dystrybucją produktów Zelmer będzie kontynuowana przez firmę Eurogama, która działa na rynku AGD od 15 lat. Celem nowego właściciela jest zachowanie historycznych wartości marki i promowanie produkcji polskich i europejskich fabryk nowych produktów, które mają powstać.

Zelmer jako cichy uczestnik życia codziennego w polskich domach będzie nadal swoją funkcjonalnością i niezawodnością  wspierać całe rodziny. Marka przez ponad 50 lat swojego istnienia na stałe utrwaliła się w świadomości Polaków.  

Produkty Zelmera zdobyły także inne rynki i od wielu lat cieszą również klientów z Rosji, Ukrainy, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier, Rumunii, Czech czy Słowacji.

B&B Trends to hiszpańska grupa z dużym doświadczeniem w branży SDA z fabrykami w Europie, zatrudniająca ponad 250 pracowników. Jej produkty są obecnie sprzedawane w ponad 50 krajach pod markami Ufesa, Di4 i Daga. Grupa utrzymuje międzynarodowy rozwój po przejęciu w 2018 r. historycznej, hiszpańskiej marki Ufesa oraz grupy produktów w obszarze pielęgnacji odzieży od BSH Group, w tym fabryki w Vitorii i R&D Center (Centrum Badawczo-Rozwojowego). 

mat.pras.

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (8)

dodaj komentarz
1as
Ten czajnik z fotki to chyba obowiązkowe wyposażenie polskich domów.
Sam kupiłem mam takie dwa.
piopoland
miksery, roboty kuchenne i odkurzacze Zelmera były, służyły u moich rodziców, i służą dzisiaj w moim domu, oczywiście nowe, kupuję świadomie.
janusz1960
Polar rodzicom zepsuł się pierwszy raz po kilku latach, potem jeszcze chyba raz wymieniali programator a potem już nie było czego wymieniać, podobnie u teściów. Nam pralka włoska chyba 16 lat działała... Zelmer już dawno przeniósł produkcję do Chin a dopiero potem sprzedał markę Niemcom z BSH. Nie było dobrego gospodarza. No cóż Polar rodzicom zepsuł się pierwszy raz po kilku latach, potem jeszcze chyba raz wymieniali programator a potem już nie było czego wymieniać, podobnie u teściów. Nam pralka włoska chyba 16 lat działała... Zelmer już dawno przeniósł produkcję do Chin a dopiero potem sprzedał markę Niemcom z BSH. Nie było dobrego gospodarza. No cóż nomenklatura która co lepsze kąski przejmowała raczej się nie sprawdziła jako dobry gospodarz/manager... Oni potrafili dobrze trzymać pod butem naród i dobrze służyć panom z Moskwy ale zarządzaniem swoim majątkiem wymaga innych umiejętności.
madarot
Firma zatrudniająca 200 osób uratowała markę Zelmer? Niesamowite! Szwabski SimensBosch już spisał ją na straty! Dziwne, że Zelmer nie obronił się sam tylko jakaś dziwna firma krzak pomogła w tym, że Zelmer jako marka nie zniknie.
zenonn
Zakłady Elektromechaniczne Rzeszów, Zelmer cokolwiek jeszcze produkuje czy tylko zamawia z własnym logo z Azji? Bosch & Siemens ich nie zniszczyli?
pazdzioch_indastries
Mam stary mikser + robot kuchenny, pewnie mnie przeżyją.
tindala
Po tym jak odkurzacz Elektroluksa padł po 2 latach a wkrótce potem dołączył do niego Samsung, cieszę się niezawodną pracą zelmerowskiego Syriusza, o historycznej już mocy 1900 wat. Pies + dwa koty + dywany to dla tej bestii mały pikuś.
ahim
Podobnie było z pralkami Polar (jak był jeszcze Polski), te z stare jeszcze działają. Także lodówki Radzieckie i NRD-owskie działają, lecz są prądożerne.

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki