REKLAMA

Marka Motorola zniknie z rynku

2016-01-08 09:09
publikacja
2016-01-08 09:09

Legenda amerykańskiej myśli technologicznej i firma, która przyczyniła się do rozwoju telefonii komórkowej jest obecnie własnością chińskiego potentata branży. Lenovo zapowiedziało na targach technologicznych CES2016 w Las Vegas powolne „uśmiercenie” marki. Firma chce ujednolicić swoje portfolio i sprzedawać urządzenia mobilne tylko pod jednym logotypem.

fot. KRZYSZTOF KAROLCZYK / / Agencja Gazeta

Nadal ma być wykorzystywane charakterystyczne "M" oraz nazwa „Moto”. Zostanie to jednak zdegradowane do identyfikacji konkretnej serii urządzeń, która w ciągu najbliższych lat zostanie wcielona w ofertę Lenovo i z takim producentem na klapce będzie wprowadzana na rynek – donosi serwis The Verge.

Poza usunięciem marki Motorola Mobility, jako firma podlegająca pod koncern Lenovo, nie przestanie istnieć. Nadal będzie odpowiedzialna za linię urządzeń Moto.

Mateusz Gawin

Źródło:
Tematy
10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

10% zwrotu za paliwo! Sprawdź iKonto Biznes z kartą z Plusem!

Komentarze (14)

dodaj komentarz
~Mario80
W Euro RTV AGD juz przy opisach telefonow Motoroli widnieje informacja ze to Lenovo ;)
~kamilkachnic
w komentarzach czytam ze to koniec amerykanskiej gospodarki... ciekawe co na Apple, Microsoft, Intel, Google, amerykanie są za sprytni żeby sprzedać coś cennego, chiny kupują śmieci!
~zez
Potęga amerykańskiej gospodarki dosłownie niknie w oczach. Niedługo jedynym towarem eksportowym USA będzie "demokracja" ;)
~p23
Kiedyś kupiłem motorole...wyjątkowy badziew.
~trytytka
szkoda, Motorola robiła (za czasów googla i samodzielnie) i robi (jeszcze pod swoim logiem) naprawdę dobre telefony w porównaniu do swojej pozostałej azjatyckiej konkurencji . Zobaczmy co będzie dalej.
~wsx
Seria MC 680x0 oraz procesory Power - to se ne vrati :)
~artez
Czyli kolejny potentat z US przejęty przez ChRL. Powoli już tam wiele nie zostało.
~s6
Chyba nie. M pozbyła się przynoszącego straty działu komórkowego Motorola Mobility, które zakupiło Google, a potem sprzedało ten dział Lenovo (bo pewno ciągle przynosi straty). M koncentruje się na sprzęcie dla wojska. Główny ośrodek Motoroli zajmujący się wytwarzaniem technologii na potrzeby wojska znajduje się w Tel Awiwie.
~bob odpowiada ~s6
Czyli też już nie jest US.
~geek odpowiada ~bob
lenovo to juz tez nie IBM i nie US

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki