WAŻNE

Maltański Mariner Capital bliżej przejęcia Portu Gdańskiego Eksploatacja

2014-11-19 14:51
publikacja
2014-11-19 14:51

Zarząd Portu Morskiego Gdańsk porozumiał się z firmą Mariner Capital Limited w sprawie sprzedaży Portu Gdańskiego Eksploatacja - podał ZPMG w komunikacie prasowym. Poza Mariner Capital przejęciem było zainteresowane konsorcjum PKP Cargo i Węglokoksu.

"Zarząd ZMPG informuje, iż w dniu 17 listopada 2014 r. zakończył negocjacje i osiągnął porozumienie z oferentem Mariner Capital Limited z siedzibą St. Julian's, Malta. Strony przystąpiły do realizacji kolejnych procedur przewidzianych w procesie sprzedaży" - podał ZPMG w komunikacie prasowym.

Zarząd gdańskiego portu 20 października przyznał maltańskiej firmie wyłączność negocjacyjną w procesie sprzedaży Portu Gdańskiego Eksploatacja. Wcześniej, poza Mariner Capital, ofertę kupna złożyło również konsorcjum PKP Cargo i Węglokoksu.

Spółka Port Gdański Eksploatacja jest głównym operatorem przeładunkowym na terenie Portu Gdańsk w części portu wewnętrznego, umiejscowionego wzdłuż odcinka Martwej Wisły i Kanału Portowego. Prowadzi przeładunki na Gdańskim Terminalu Kontenerowym i Wolnym Obszarze Celnym.

Zarząd Portu Morskiego Gdańsk przeznaczył do sprzedaży 99,91 proc. kapitału zakładowego spółki.

Zarejestrowana na Malcie spółka Mariner Capital Limited to właściciel terminali kontenerowych w Rydze (Łotwa), Wenecji (Włochy)oraz Durres (Albania). (PAP)

kuc/ ana/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Pożyczka Konsolidacyjna z RRSO 10,59%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki