REKLAMA
WEBINAR

Maliszewski: Dolar to bardzo nieprzewidywalna waluta

Marcin Dziadkowiak2023-06-01 06:00zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl
publikacja
2023-06-01 06:00

„Dolar to najbardziej spekulacyjna waluta na świecie” – twierdzi Jacek Maliszewski, dyrektor ds. rynków finansowych w Domu Maklerskim AFS. Dlatego nie poleca inwestowania w dolara, przekonując, że są inne rynku, bardziej bezpieczne dla inwestorów. Prezentuje także swoje przewidywania dla dolara i złotego. Mówi również o zabezpieczeniu kursu walutowego przez importerów i eksporterów.

Maliszewski: Dolar to bardzo nieprzewidywalna waluta
Maliszewski: Dolar to bardzo nieprzewidywalna waluta
/ Bankier.pl

Dolar to bardzo nieprzewidywalna waluta. ”W długim terminie się umacnia, ale w międzyczasie są korekty, przy czym te korekty są piekielnie mocne” – zauważa Jacek Maliszewski, dyrektor ds. rynków finansowych w Domu Maklerskim AFS. „Złamanie trendu rosnącego dolara byłoby dopiero, gdyby dolar spadł poniżej poziomu 3,9 zł.” – dodaje.

„Ale pamiętajmy – skoro ten trend już tak długo trwa, tyle lat – a żaden trend nie trwa wiecznie - któregoś dnia trend może się skończyć i wszyscy, którzy dolara kupowali, z nadzieją, że się wzbogacą, mogą nagle stwierdzić, że wpadli w pułapkę” – ostrzega Maliszewski. „Dlatego ja bym raczej unikał inwestowania w dolara. Jest wiele innych rynków, na których można bezpiecznie i krótkoterminowo szukać swojej okazji.”

Reklama

„Dopóki kurs euro jest powyżej 4,4 zł (a jesteśmy coraz bliżej tego poziomu), można powiedzieć, że trend rosnący, wieloletni na EUR/PLN, jest zachowany” – zauważa ekspert DM AFS. „Złoty o tyle ciekawie zachowuje się do euro, że w skali roku występuje ewidentna sezonowość. Początek roku należy do złotego, umacnia się, natomiast gdzieś do czerwca, końca lipca, zloty powinien się osłabiać” – dodaje Maliszewski.

Źródło:
Marcin Dziadkowiak
Marcin Dziadkowiak
zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl

Zastępca redaktora naczelnego Bankier.pl. Już w czasie studiów na Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu rynki kapitałowe stały się jego pasją, która pozwoliła mu rozpocząć pracę w Bankier.pl i rozwijać dział giełdowy. Zainteresowanie sprawami krajowymi i zagranicznymi pozwoliło mu także spełnić się w pracy w prowadzeniu newsroomu. Jego ambicją jest, aby Bankier.pl był wciąż najlepszym źródłem informacji, nie tylko dla inwestorów giełdowych. T +48 71 748 95 03 K +48 601 560 819

Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (7)

dodaj komentarz
simonsoft8
pan pisze o dolarze nic o tym wie, jak te aluzje do kursu, tym steruje NBP i właśnie jest artykuł
proanty
Wszystkie obecne waluty to czyjeś zobowiązanie. Podaż tych walut jest zależna od kredytów udzielanych. Tam trzeba patrzeć drodzy specjaliści, eksperci a nie na wykresiki z przeszłości. Ekonomia nie jest nauką! Niczym nie różni sie od horoskopów.
zoomek
Żadna nie jest przewidywalna skoro można ją bez limitu drukować. Frank szwajcarski stracił ważność w 2021 roku - no SYF!
andregru
Czy świat , rynek jest jeszcze "wolny" czy w całości sterowany przez światowe korporacje ?
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)
peluquero
zasadniczo pobieżnie z pewnością najprawdopodobniej xD

Powiązane: Konferencja WallStreet

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki