REKLAMA

MUFG: Pesymizm wokół funta jest przesadzony

2016-10-20 08:01
publikacja
2016-10-20 08:01

Przesadny pesymizm w stosunku do funta zwiększa prawdopodobieństwo odbicia notowań brytyjskiej waluty, uważa Derek Halpenny z Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG).

fot. / / YAY Foto

Powszechne wśród inwestorów oczekiwania pogłębienia przeceny funta będą sprzyjały odbiciu notowań brytyjskiej waluty, w miarę słabnięcia obaw przed tzw. „twardym Brexitem” oraz poprawy ogólnych warunków na rynkach finansowych, napisał w komentarzu Derek Halpenny, analityk MUFG. Od początku roku funt osłabił się do dolara o blisko 17 proc., co jest najgorszym wynikiem spośród 32 głównych walut monitorowanych przez Bloomberga. W październiku wrócił do wyprzedaży pośród obaw inwestorów przed scenariuszem tzw. twardego Brexitu.

Według Dereka Halpenny’ego z największym przereagowaniem inwestorzy mają do czynienia w notowaniach funta wobec euro. Jego zdaniem jako okazję do zakupu brytyjskiej waluty należy wykorzystywać każdą próbę wyjścia notowań euro powyżej 0,90 GBP. Specjalista podtrzymał prognozę notowań funta do dolara na koniec roku sięgającą 1,29 USD, czyli o 5,1 proc. wyższą od środowych notowań.

MWIE, Bloomberg

Źródło:
Tematy
Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Sprawdź, jak odebrać na start 24 000 punktów o wartości do 400 zł z kartą kredytową CitiBanku (RRSO 12,59%)

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~autor_widmo
oczywiście ze jest przesadzone aby mogli nieliczni zarobić, fundamenty z gospodarki nie wskazują na podstawy do obecnego kursu gbp, kurs odbije, zrealizujemy zyski a potem znowu pójdzie coś w mediach co znów go obnizy i tak dalej :)
~zez
Funt jeszcze odbije, ale dopiero wtedy gdy dostatecznie dużo frajerów wyprzeda go w panice. Niby forex taki płynny, ale kilku graczy typu Goldman Sachs i tak jest w stanie tworzyć trendy

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki