REKLAMA

MSZ apeluje: ostrożnie w Tajlandii

2015-08-17 17:09
publikacja
2015-08-17 17:09
MSZ apeluje: ostrożnie w Tajlandii
MSZ apeluje: ostrożnie w Tajlandii
/ ingimage

W związku z wybuchem w Bangkoku Ministerstwo Spraw Zagranicznych apeluje do polskich obywateli przebywających na terytorium Tajlandii o zachowanie szczególnej ostrożności i unikanie miejsc zgromadzeń publicznych.

"W związku z dzisiejszym wybuchem w pobliżu kompleksu świątynnego Erawan w Bangkoku MSZ apeluje o zachowanie przez obywateli polskich przebywających na terytorium Tajlandii szczególnej ostrożności i unikanie miejsc zgromadzeń publicznych" - czytamy w poniedziałkowym komunikacie resortu spraw zagranicznych.

MSZ zapewnia, że polska ambasada w Bangkoku "na bieżąco monitoruje sprawę i pozostaje w stałym kontakcie z miejscowymi służbami". "Osobom przebywającym w Tajlandii zaleca się ponadto bieżące, uważne śledzenie informacji i doniesień mediów o stanie bezpieczeństwa, stosowanie się do zaleceń przedstawicieli biur podróży, władz lokalnych i służb porządkowych a także śledzenie bieżących komunikatów MSZ" - podkreślono w komunikacie.

Ministerstwo sugeruje również rejestrację w systemie rejestracji podróży Odyseusz. "W sytuacjach kryzysowych konsul ma możliwość indywidualnego kontaktu z podróżnymi potrzebującymi pomocy. Informacja o osobach przebywających w zagrożonych regionach pozwala również na właściwe zaplanowanie ewakuacji lub okazanie innych form pomocy, jeśli zachodzi taka konieczność" - zaznaczono.

Do silnej eksplozji doszło w poniedziałek w centrum stolicy Tajlandii, Bangkoku. Policja twierdzi, że była to eksplozja bomby. Wybuch nastąpił w wieczornych godzinach szczytu.

Lokalne media informują, że wśród 27 ofiar śmiertelnych zamachu w Bangkoku znajduje się kilku cudzoziemców. Różne źródła podają zróżnicowane dane na temat liczby ofiar śmiertelnych i rannych. (PAP)

ajg/ as/ abr/

Źródło:PAP
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~Cześć
Jak we Francji były ataki to nikt nie ostrzegał przed wyjazdem
~krzysiek
Mój partner jest ostrożny chodzi zawsze przy mnie.

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki