REKLAMA

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych

2020-10-15 16:05
publikacja
2020-10-15 16:05
fot. Ahmed Muntasir / Pexels

MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne. Podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji - podało Biuro Rzecznika Prasowego MSZ.

"Po konsultacjach z Głównym Inspektoratem Sanitarnym w związku z pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną COVID-19 na świecie, spowodowaną dynamicznym narastaniem liczby zakażeń i zachorowań, wywołanych wirusem SARS-CoV-2, MSZ apeluje o unikanie podróży zagranicznych, które nie są konieczne" - czytamy w komunikacie przesłanym w czwartek PAP.

Jak podkreślono w komunikacie, "podejmując decyzję o wyjeździe należy liczyć się z możliwymi trudnościami w powrocie do kraju, ograniczeniami w ruchu lotniczym, obowiązkiem poddania się kwarantannie lub samoizolacji, a także przeprowadzenia dodatkowych badań lekarskich na zlecenie władz miejscowych".

Szczegółowe informacje nt. sytuacji epidemiologicznej i warunków wjazdu do poszczególnych państw można znaleźć na stronie internetowej resortu w zakładce "Informacje dla podróżujących".

MSZ zachęca także do śledzenia bieżących doniesień nt. zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem przed wyjazdem za granicę na stronie Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) pod adresem: https://www.ecdc.europa.eu/en/covid-19/country-overviews. (PAP)

autor: Marzena Kozłowska

mzk/ mrr/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (3)

dodaj komentarz
antek10
A po co były te bony turystyczne? Za granicą taki sam wirus jak i w polsce. To po co rozdawali te bony? Mundry Polak po szkodzie. Ważne że była to łapówka dla suwerena aby wybory wygrać.
stankos
Za kilka miesięcy, może rok będzie dla wszystkich jasne po co to wszystko było... ale wtedy decyzji, które zapadły poza naszymi plecami nie da sie cofnąć. Juz teraz myślące krótka perspektywą wyborczą rządy nie mogą zatrzymać rozpędzonego ich własnymi działaniami pociągu propagandy, strachu ludzi i upadających Za kilka miesięcy, może rok będzie dla wszystkich jasne po co to wszystko było... ale wtedy decyzji, które zapadły poza naszymi plecami nie da sie cofnąć. Juz teraz myślące krótka perspektywą wyborczą rządy nie mogą zatrzymać rozpędzonego ich własnymi działaniami pociągu propagandy, strachu ludzi i upadających biznesów. To nie dotyczy tylko Polski.
No ale co niby ma sie stać?
Wystarczy posłuchac szefa World Economic Forum.
Wielki Czerwony Przycik RESET

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki