REKLAMA

MSWiA chce obniżenia emerytur funkcjonariuszy SB do ok. 2,1 tys. zł

2016-06-14 16:21
publikacja
2016-06-14 16:21

Emerytury i renty byłych funkcjonariuszy aparatu bezpieczeństwa PRL mają sięgać maksymalnie średniego świadczenie emerytalnego w systemie powszechnym czyli ok. 2100 zł - to jak poinformowało MSWiA jedno z założeń projektu ustawy obniżającej emerytury m.in. b. funkcjonariuszom SB.

fot. Dawid Lasocinski / / FORUM

O pracach nad projektem ustawy wielokrotnie informował wiceszef MSWIA Jarosław Zieliński. Jeszcze w lutym tego roku podkreślał, że nadszedł czas, by sprawę wysokich emerytur dla funkcjonariuszy SB rozwiązać.

Jak poinformowało we wtorek MSWiA, zgodnie z opracowywanym projektem przewidywana maksymalna kwota świadczeń emerytalnych i rentowych dla byłych funkcjonariuszy nie będzie wyższa niż średnie świadczenie emerytalne w systemie powszechnym.

"Według danych z marca jest to kwota 2131 zł. Pozwoli to na uzyskanie oszczędności w budżecie państwa w kwocie ok. 20 mln zł miesięcznie, czyli 240 mln zł rocznie" - uzasadniono.

Jak informuje RMF projekt dotyczy około 12 tys. osób pobierających emerytury b. funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa PRL. (PAP)

pru/ wkt/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Otwórz PKO Konto za Zero na selfie albo zamów kuriera!

Komentarze (77)

dodaj komentarz
~Marian
Mój kuzyn przepracował kilka miesięcy w SB oraz 26 lat w Policji ( nowej policji) i też będzie podlegał temu projektowi. Czy to jest sprawiedliwe i logiczne. Rozumiem kwestie moralne ale czy nie powinien być zachowany mechanizm proporcjalności ilości lat pracy w SB w stosunku do ogólnego stażu pracy np. 30 lat stażu i Mój kuzyn przepracował kilka miesięcy w SB oraz 26 lat w Policji ( nowej policji) i też będzie podlegał temu projektowi. Czy to jest sprawiedliwe i logiczne. Rozumiem kwestie moralne ale czy nie powinien być zachowany mechanizm proporcjalności ilości lat pracy w SB w stosunku do ogólnego stażu pracy np. 30 lat stażu i 15 lat pracy w SB, to obniżamy dotychczasową emeryturę o 50%. Marian
~kripo
A jak pisiorom zabraknie pieniędzy na przedwyborcze obietnice,a z pewnością zabraknie to zaczną ciąć emerytury i renty zusowskie,tak to juz działa ....
~Człowiek
A majątki tychże UB/SB-ków do przeglądu! Jak handlowali np. meblami, elektroniką ( do 1989 roku poprzez swoich ...).
~666
A ja proponuję aby emeryturę każdemu dać taką samą. Bogaci i tak mają kasę dużo zarabiali to i dużo odłożyli, a biedni przynajmniej jako tako w miarę godnie dożyją do śmierci.
~rippe
No, od czegoś trzeba zacząć. Potem przyjdą emerytury byłych urzędników i nauczycieli, bo wspierali paskudną władzę. Oczywiście również emerytury tzw. "przodowników pracy", bo wyrabiając 200 % normy szkodzili wolności narodu i pracowali dla czerwonych. Oczywiście emerytury lekarzy - bo to zaprzałe społeczeństwo No, od czegoś trzeba zacząć. Potem przyjdą emerytury byłych urzędników i nauczycieli, bo wspierali paskudną władzę. Oczywiście również emerytury tzw. "przodowników pracy", bo wyrabiając 200 % normy szkodzili wolności narodu i pracowali dla czerwonych. Oczywiście emerytury lekarzy - bo to zaprzałe społeczeństwo leczyli i to za darmo. Sędziowie również tworzyli układ, z którym próbowano walczyć już 10 lat temu.
Ostaną się jeno emerytury styropianu - z wyjątkiem Wałęsy i jego obozu, bo tam stało zomo...
Coraz fajniej...Tak 3-mać, damy radę.
~za
nie strasz, nie strasz, bo się ...
~ola
Ostatnia nadzieja ubeków w Rzeplińskim i TK. Ciekawe czy staną po stronie ubeków.?
Zielone - Tak
Czerwone - Nie
~chleba_nie_będzie
ostatnia nadzieja w praworządnym państwie które obecnie chyli się ku faszyzmowi a nie TK w sytuacji katastrofy gospodarczej w III RP Sekta PIS robi igrzyska dla swoich durnych wyborców czyli ciebie
~Bilboa
Najwyższa pora! Oczywiście KOD będzie protestował, bo tam większość to właśnie stare SB-eki. A kto młodszy to alimenciarz albo homoś.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki