REKLAMA

MSP nie przewiduje podnoszenia wartości nominalnej akcji m.in. w PZU i KGHM

2016-09-07 17:33
publikacja
2016-09-07 17:33

Minister Skarbu Państwa nie przewiduje podwyższenia wartości nominalnej akcji w zarządzanych przez siebie spółkach, w tym w KGHM i PZU - poinformował w środę PAP szef resortu skarbu Dawid Jackiewicz.

"Nie przewidujemy żadnych tego typu działań. Analizowaliśmy spółki i nie widzieliśmy potrzeby przenoszenia środków z kapitału zapasowego na kapitał podstawowy" - powiedział.

Kilka dni temu na wniosek Skarbu Państwa walne zgromadzenie PGE przegłosowało podwyższenie wartości nominalnej akcji tej spółki z 10 do 10,25 zł, chociaż początkowo Skarb Państwa wnioskował o podniesienie tej wartości do 13 zł za akcję. Z tytułu tej transakcji spółka będzie musiała zapłacić podatek należny od akcjonariuszy. Obecnie spółka czeka na interpretację podatkową, w jaki sposób ma być wyliczony ten podatek.

PGE jest nadzorowane przez Ministerstwo Energii. We wtorek minister energii Krzysztof Tchórzewski pytany, czy tego typu podwyższenie kapitału, poprzez zwiększenie wartości nominalnej akcji, jest planowane w kolejnych spółkach Skarbu Państwa, odpowiedział: "porządkowanie kapitału będzie musiało mieć miejsce w niektórych spółkach, będzie można mówić o podwojeniu wartości nominalnej akcji". (PAP)

pr/ jzi/ zab/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki