REKLAMA

MSP analizuje potencjalne synergie między spółkami z różnych sektorów

2016-02-01 11:06
publikacja
2016-02-01 11:06

Ministerstwo Skarbu Państwa prowadzi wewnątrzresortowe konsultacje dotyczące kierunków zarządzania wszystkimi spółkami, aby wykorzystać ich potencjalne synergie - poinformował PAP rzecznik prasowy resortu skarbu Emil Górecki.

MSP analizuje potencjalne synergie między spółkami z różnych sektorów / Grupaazoty.com

W poniedziałkowej "Rzeczpospolitej" pojawiły się spekulacje, jakoby MSP jako jeden z projektów analizowało pomysł połączenia PGNiG z Grupą Azoty. MSP nie komentuje tych informacji, wskazuje tylko, że analizy dotyczą różnych sektorów, w tym energetyki, przetwórstwa rolnego i spożywczego, a także budowlanki.

"Na obecnym etapie trwają jedynie wewnątrzresortowe konsultacje, dotyczące kierunków zarządzania wszystkimi spółkami, tak aby wykorzystać ich potencjalne synergie. Wykorzystanie wartości dodanej, wynikającej z synergii spółek może pozwolić na wzmocnienie ich krajowej pozycji oraz rywalizację na rynku europejskim. Dotyczy to różnych sektorów, począwszy od energetyki, przez przetwórstwo rolne i spożywcze, po sektor budowlany" - powiedział PAP Górecki.

Wcześniej minister skarbu Dawid Jackiewicz informował, że podobne analizy, dotyczące różnych wariantów potencjalnego łączenia, prowadzone są w przypadku PKN Orlen, PGNiG i Grupy Lotos. Według ministra, analizy w tej sprawie mogą potrwać do końca pierwszego kwartału. (PAP)

pr/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Otwórz Konto w aplikacji mobilnej GOmobile.

Advertisement

Komentarze (5)

dodaj komentarz
~GIZMO
Na razie nie ma co popadać w panike, teraz takich koncepcji na pęczki, tylko co z tego. Poczekajmy cierpliwie na oficjalne info, bo to się może jeszcze zmienić. Nikt nie zrobi rewolucji ot tak, szczególnie przy spółkach tej skali
~TK
No tak, nie wypada tak po prostu po chamsku umoczyć Azotów w "dobrej zmianie" więc podłączy się Azoty do PNIG i już pójdzie z górki.Będzie można wyciągnąć brudne łapy po środki na te wszystkie "programy","kretowisko" i związkowe warcholstwo.
~KX
UWAGA ! kolejnym krokiem będzie synergia odbiorcy końcowego z producentem !!! A tak w ogóle to o ile spadną podatki VAT gdy nastąpi synergia producencka i obrót produktem początkowym, półproduktem i wytworzonym dobrem zamknie się w ramach JEDNEGO koncernu ?
~obywatel
na białym i czarnym kreślę jakieś plany, jutro będę duży, dzisiaj jestem mały...
(usunięty)
(wiadomość usunięta przez moderatora)

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki