REKLAMA
WAKACJE NA GIEŁDZIE

MSP: "Agroma" z Gorzowa Wielkopolskiego idzie na sprzedaż

2011-03-21 16:13
publikacja
2011-03-21 16:13
Dodaj Bankier.pl w Google

21.03. Warszawa (PAP) - Resort skarbu zaprosił inwestorów do negocjacji w sprawie sprzedaży swoich udziałów w Przedsiębiorstwie Handlu Sprzętem Rolniczym "Agroma" z Gorzowa Wielkopolskiego. Oferty można składać do 18 kwietnia.

Resort skarbu wystawi na sprzedaż udziały "Agromy", stanowiące 85 proc. kapitału zakładowego. Uprawnionym pracownikom przysługuje prawo do 15 proc. walorów spółki.

Z informacji MSP wynika, że negocjacje z inwestorami mają obejmować cenę za sprzedawane udziały, program rozwoju spółki, w tym m.in. zobowiązania inwestycyjne, w zakresie ochrony środowiska i pracowników.

Minister skarbu ma poinformować do 29 kwietnia potencjalnych inwestorów o wyniku negocjacji.

Wakacje na giełdzie

Do Skarbu Państwa należy 100 proc. udziałów spółki. Przedsiębiorstwo zajmuje się sprzedażą maszyn, urządzeń i części do maszyn rolniczych. Handluje również częściami do samochodów osobowych i dostawczych; prowadzi serwis oraz diagnostykę tych pojazdów. Agroma wynajmuje także nieruchomości.

Głównymi klientami firmy są indywidualni rolnicy oraz duże gospodarstwa rolne. Większość oferowanych przez spółkę towarów i usług trafia na rynek krajowy. Firma sprzedaje maszyny także klientom z Niemiec. (PAP)

dol/ amac/

Źródło:PAP
Tematy

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Niemcy

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki