REKLAMA

ML System ze stratą. Akcje w dół

2021-05-19 08:54
publikacja
2021-05-19 08:54
ML System ze stratą. Akcje w dół
ML System ze stratą. Akcje w dół
fot. MaxxiGo / / Shutterstock

ML System miał w I kwartale 2020 roku 0,5 mln zł straty netto wobec 1,4 mln zł zysku przed rokiem. Przychody wzrosły w tym czasie o 33,5 proc., do 26,3 mln zł - poinformowała spółka

Aktualizacja: w reakcji na wyniki, na początku środowej sesji akcje ML System taniały o ponad 5 proc.

Strata operacyjna wyniosła blisko 0,4 mln zł wobec 1,7 mln zł zysku EBIT w I kwartale 2020 roku.

"W pierwszym kwartale rozpoczęliśmy relokację linii produkcyjnych pomiędzy naszymi halami celem optymalnego ich dostosowania do wdrożenia produkcji Quantum Glass. Ma to służyć zwiększeniu efektywności działalności w kolejnych kwartałach, w szczególności po spodziewanym uruchomieniu linii Quantum Glass, jednakże w I kwartale br. wymusiło to konieczność chwilowej koncentracji produkcji w obszarach innych niż BIPV, co niekorzystnie wpłynęło na rentowność minionego kwartału. Większy niż zwykle udział przychodów z klasycznej fotowoltaiki wpłynął na obniżenie uzyskiwanych łącznych marż" - powiedział, cytowany w komunikacie prasowym, Dawid Cycoń, prezes ML System.

Dodał, że spółka chce możliwie szybko komercjalizować urządzenie Covid Detector, a z drugiej strony poszerzyć spektrum jego zastosowania.

Jak podano, w kolejnych kwartałach tego roku spółka będzie się też koncentrować na dalszym zwiększaniu obecności na rynkach zagranicznych, ze szczególnym uwzględnieniem Skandynawii i krajów Beneluksu.

ML System obserwuje ponadto rosnące zainteresowanie rozwiązaniami fotowoltaicznymi wśród polskich małych i średnich spółek. Firma pozytywnie ocenia także koniunkturę na rynku BIPV i w segmencie fotowoltaiki klasycznej.

ML System to spółka technologiczna oferująca m.in. rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV).(PAP Biznes)

pel/ mfm/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Załóż eKonto w promocji i zyskaj 150 zł od Bankier.pl + do 300 zł od mBanku + do 300 zł w programie poleceń

Komentarze (2)

dodaj komentarz
tomitomi
na razie ;przypala....;-(((

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki