REKLAMA

MIiR: nawet 1 mln zł dotacji dla najlepszych start-upów

2019-08-01 13:18
publikacja
2019-08-01 13:18

Najlepsze start-upy, które otrzymają specjalną rekomendację, będą mogły wziąć udział w konkursie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i uzyskać do 1 mln zł dotacji na dalszy rozwój - poinformował resort inwestycji. Wnioski o dofinansowanie można już składać.

/ YAY Foto

W konkursie PARP będą mogły startować najlepsze start-upy, które otrzymają rekomendację platformy startowej. Platforma taka ma być wsparciem dla osób fizycznych, które mają pomysł na innowacyjną usługę lub produkt i chcą przekształcić go w dochodowy biznes. Nabór innowacyjnych pomysłów do platformy jest otwarty dla pomysłodawców z całej Polski i z zagranicy.

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju (MIiR) w czwartkowym komunikacie poinformowało, że pomoc dla start-upów jest dwuetapowa. "Pierwszy (etap - PAP) to intensywna praca nad rozwojem pomysłu i modelu biznesowego w ramach tzw. programu inkubacji oferowanego przez platformę startową. Drugi to możliwość uzyskania przez najbardziej innowacyjne i najlepiej biznesowo rokujące start-upy dotacji do 1 miliona zł na dalszy rozwój działalności" - wyjaśnił resort.

Wnioski o dofinansowanie można składać od 31 lipca 2019 r.

"Zakończona z sukcesem inkubacja jest przepustką umożliwiającą ubieganie się o dotację na dalszy rozwój działalności dla start-upów" - podkreślił resort.

Więcej informacji na temat oferty platform startowych można uzyskać na www.platformystartowe.gov.pl. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Kredyt dla firm. Marża od 2,4% z ubezpieczeniem. 0% prowizji za udzielenie.

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki