MF: za nami pierwsze losowanie nagród w loterii paragonowej

Opel Astra dla zwycięskiego numeru zgłoszenia oraz iPady Air 2 dla dwóch zgłoszeń rezerwowych - to nagrody wylosowane podczas pierwszego losowania w Narodowej Loterii Paragonowej. Przedsiębiorca, który wystawił zwycięski paragon również otrzyma tablet iPad Air 2.

(YAY Foto)
AFP821JULTX, A9TEAYIJKER oraz A4Y70MN4L8A to numery zgłoszeń wylosowane spośród paragonów zarejestrowanych w październiku. Przypominamy, że pierwsza wylosowana osoba wygrała Opla Astrę. Aby nagroda nie przepadła, bo na przykład zwycięzca zgubił paragon, wylosowaliśmy także dwa numery rezerwowe spośród zarejestrowanych paragonów. To dla nich są przewidziane tablety, ale w sytuacji, kiedy przekazanie samochodu pierwszej osobie będzie niemożliwe, otrzyma go pierwszy z wylosowanych numerów rezerwowych. A w sytuacji, kiedy i on nie będzie mógł otrzymać głównej nagrody - drugi z nich. Dodatkowo w podziękowaniu za uczciwą sprzedaż multimedialny tablet otrzyma sprzedawca, który wystawił paragon dla odbiorcy głównej nagrody w losowaniu, czyli samochodu.

Posiadacze zwycięskich paragonów po losowaniu otrzymali e-maila z informacją o wylosowaniu ich zgłoszeń (zwycięskich i rezerwowych). Organizator loterii dzisiaj skontaktuje się z nimi telefonicznie.

Paragony fiskalne, zarejestrowane w loterii, należy trzymać minimum 7 dni od daty losowania (te z branży premiowanej należy zachować do losowania 18 stycznia 2016 r.), w którym bierze on udział, ponieważ posiadanie i przekazanie organizatorowi paragonu fiskalnego jest warunkiem koniecznym do odbioru nagrody.

Losowanie dodatkowych nagród (6x notebook Lenovo ThinkPad, 5x iPad Air 2) odbędzie się 27 listopada br.

Wyniki losowań można sprawdzić na stronie Narodowej Loterii Paragonowej, a losowanie obejrzeć na kanale Narodowej Loterii Paragonowej w serwisie Youtube.

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, której celem jest uświadomienie Polakom jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Biorąc paragon wspierasz uczciwych przedsiębiorców i uczciwą konkurencję między nimi. Podczas pierwszego miesiąca loterii Polacy zarejestrowali blisko 17 milionów paragonów fiskalnych, z czego prawie 375 tys. to paragony z branży: fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne, która jest pierwszą z czterech branż premiowanych w loterii.

(PAP)

kom/ ksi/

Źródło: PAP

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
2 4 ~Brunon

Kancelarie , lekarze prywatni , weterynarze sam korzystałem z ich usług i nigdy nie dostałem paragonu i nigdy nie dostanę bo te ich posiadłości rodzine ktos musi utarzymqc , kiedy politycy bedą sie rozliczać za ośmiorniczki

! Odpowiedz
3 4 ~Felczer

375 K paragonów z branży fryzjerstwo, ciekawe ile będzie z branży gabinety lekarskie?

! Odpowiedz
1 3 ~qwe

Fajnie, że niektórzy przedsiębiorcy są zwolnieni z obowiązku posiadania kas fiskalnych i to zgodnie z obowiązującym prawem. Np. górale zajmujący się przewozami konnymi na Podhalu nie mają takiego obowiązku. A dlaczego? Chyba dlatego, że rząd boi się dostać od nich ciupagą w plecy...
Podhale to tradycyjny bastion PiS-u, więc żadnych zmian się tu nie spodziewam. Chyba że kolejnych przywilejów dla górali.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 5 ~da

Teraz paragony od lekarzy ja tam swojego informowałem że kasę fiskalną musi kupić to powiedział że pacjenci powinni mu kupić i do tej pory nie ma kasy fiskalnej - ci wszyscy lekarze to jeden wielki gnuj (tzn czytaj gówno)

! Odpowiedz
0 7 ~Daffa

Fiskus nie rozdaje samochodów, on je kupuje z naszych podatków.

! Odpowiedz
0 8 slc350

POlak to jest jednak POlak... wszystko żeby tylko drugiemu nóż w oko w bić,,, tu paragony od fryzjera zbiera, a jednocześnie nie boli go, że żadna zagraniczna firma w POszy nie płaci podatków i jeszcze dostają przywileje o jakich Polak może pomarzyć.... BUL okrada belweder.. daje premie , że każdy urzędas z kancelarii może sobie takie astry dwie kupić.... BRAWO

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 1 ~Lotto

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
0 4 ~ererer

wystawiciel paragonu też dostanie nagrodę? to90% tych nagród trafi do właściciela biedronki tesco i kauflandu

! Odpowiedz
4 2 ~Jan

Urząd Skarbowy został koncesjonowanym krupierem gry zwanej potocznie piramidą w systemie Argentyńskim. Dla nie czjących wyjaśnienie; struktura finansowa, w której zysk konkretnego uczestnika jest bezpośrednio uzależniony od wpłat późniejszych uczestników, stojących niejako niżej w tej strukturze. Od nazwiska twórcy pierwszej w historii piramidy finansowej Charlesa Ponziego struktura zwana jest także pod nazwą „schemat Ponziego” Urząd dopuścił udział jednego okradanego w okradaniu wielu.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 4 slc350

(wiadomość usunięta przez moderatora)

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Kalendarium przedsiębiorcy

 • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

  Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin przekazania sprawozdania do systemu INTRASTAT, za poprzedni miesiąc kalendarzowy, gdy realizowano transakcje wewnątrzwspólnotowe podlegające obciążeniu podatkiem od towarów i usług (VAT).

 • Termin płatności składek oraz złożenia deklaracji przez pracodawców zatrudniających pracowników.

  Termin zapłaty raty podatku leśnego przez osoby prawne oraz jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej.

Kalkulator odsetek

Aby obliczyć wartość odsetek, podaj kwotę zaległości oraz zakres dat.

? Odsetki ustawowe nalicza się od dnia, gdy zobowiązanie staje się wymagalne. Jeżeli spłata miała nastąpić 10-tego, to odsetki naliczane są od 11-tego.
? Data kiedy zobowiązanie będzie regulowane. Jeżeli przypada na dzień ustawowo wolny od pracy, to należy wpisać datę pierwszego kolejnego dnia roboczego.
? Stawkę obniżoną do wysokości 75% stawki podstawowej stosuje się tylko do zaległości powstałych po 1 stycznia 2009 roku. Odsetki w obniżonej stawce pobiera się, gdy podatnik złoży korektę zeznania i w ciągu 7 dni od niej wpłaci zaległość.