REKLAMA

Sasin: Plan restrukturyzacji energetyki coraz bliżej

2020-05-14 08:30
publikacja
2020-05-14 08:30

W ciągu 2-3 tygodni może zostać przedstawiony plan restrukturyzacji energetyki, nad którym pracuje resort aktywów państwowych - poinformował wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin.

fot. Arkadiusz Lawrywianiec / / FORUM
"Program restrukturyzacji energetyki jest przez mój resort przygotowywany. (...) Myślę, że w ciągu 2-3 tygodni będziemy mogli opowiedzieć o nim opinii publicznej, po skonsultowaniu również z partnerami społecznymi" - powiedział Sasin w radiowej Trójce.

Wskazał, że z powodu epidemii spółki energetyczne sprzedają mniej energii i mniej zarabiają.

Powtórzył, że do końca czerwca powinien być gotowy program dla górnictwa. (PAP Biznes)

pel/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (6)

dodaj komentarz
minirekin
Blisko, coraz bliżej....jak z raportem Smoleńskim. A tak na marginesie zwroty "mój resort", "moi ludzie" trochę nie przystoją. Wyraz "mój" wiąże się z prawem własności lub przynależności. Ty nim tylko zarządzasz!!! Znając pomysły Pisu lepiej żeby te programy nie powstały. Już rozłożyli Blisko, coraz bliżej....jak z raportem Smoleńskim. A tak na marginesie zwroty "mój resort", "moi ludzie" trochę nie przystoją. Wyraz "mój" wiąże się z prawem własności lub przynależności. Ty nim tylko zarządzasz!!! Znając pomysły Pisu lepiej żeby te programy nie powstały. Już rozłożyli górnictwo i przy okazji energetykę, którą swoimi pomysłami sprzed 4 lat w nie zaangażowali.
wtomek
Tak zupełnie na marginesie, ten człowiek stale powinien mieć maseczkę na twarzy-wygląda mniej butnie i wkurzająco.
ares-
Gość co organizował lot do Smoleńska,Wybory2020 bierze się za restrukturyzację energetyki .Skończy się to jak wszystko czego Sasin dotknie .
kondor_plus
Strategie pisu są w dwóch płaszczyznach.
Krótkoterminowo - uwalić kursy do minimów, pokryć straty górnictwa z zysku energetyki, podporządkować sobie całkowicie zarządy pod swoich polityków. Po uwaleniu kursów wykonać kilka dodatkowych transakcji, typu tego numeru z Orlenem i Energą, tak żeby móc podkolorować
Strategie pisu są w dwóch płaszczyznach.
Krótkoterminowo - uwalić kursy do minimów, pokryć straty górnictwa z zysku energetyki, podporządkować sobie całkowicie zarządy pod swoich polityków. Po uwaleniu kursów wykonać kilka dodatkowych transakcji, typu tego numeru z Orlenem i Energą, tak żeby móc podkolorować budżetowe tabelki wirtualnymi przeksięgowaniami, a potem wyprowadzić z giełdy przy minimalnym kursie. Giełda wymusza pewną przejrzystość finansów, a tego rząd pisu nie może tolerować.
Długoterminowo - energetyka to stały, pewny, solidny i całkowicie ręcznie sterowalny element gospodarki, bazowy dla właściwie wszystkich innych branż i sektorów. Dlatego wzorem PRL należy wszystkie koncerny energetyczne połączyć w jeden, żeby łatwo było tym sterować i łatwo doić z pieniędzy. Zyski będą księgowane do budżetu kraju, na każde możliwe rozdawnictwo, już bez potrzeby tłumaczenia się ze swoich decyzji. Tak się odbudowuje coś na kształt PRLowskiej gospodarki - potrzeba do niej kilka "dojnych krów", na których oprze się system rozdawnictwa i ręcznego sterowania finansami.
Czy będzie to Sasin czy inny pinokio, to nie ma znaczenia, kurs jest jeden. A każdy "kryzys" to świetna okazja do przeprowadzania zmian, których potem nie da się cofnąć.
samsza
Rebrandingu Sasina nie da się przeprowadzić, ale ma prawo do prób...
ajwaj
Urocze sa pogawedki Sasina > mgr historii ""cós o..... 1923–1935""
na temat energii

Wiadomo, ze dyrekcja budowy elektrowni atomowej sie powiekszy (tluste koty Magdalenki POPISòw & Co. wydoja kolejne miliony), bida w energii + infrastrukturze bedzie wieksza

PS."nowe" info
Urocze sa pogawedki Sasina > mgr historii ""cós o..... 1923–1935""
na temat energii

Wiadomo, ze dyrekcja budowy elektrowni atomowej sie powiekszy (tluste koty Magdalenki POPISòw & Co. wydoja kolejne miliony), bida w energii + infrastrukturze bedzie wieksza

PS."nowe" info z "budowy el. jadrowej" :):):)
WIKI
Rozpoczęcie budowy pierwszego bloku planowane jest ok. 2020 r
pierwszy blok energetyczny ma ruszyć z końcem 2024 r.
PS 2.0 Bialoruscy bracia ze swoim "atomem" finiszuja

Powiązane: Energetyka

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki