REKLAMA

MADKOM S.A. z nowym kontraktem w Małopolsce

2014-11-26 15:38
publikacja
2014-11-26 15:38

MADKOM S.A., spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2012 r., zajmująca się produkcją systemów IT dla urzędów samorządowych, złożyła najkorzystniejszą ofertę na realizację projektu o nazwie „Od dziś – szybciej, łatwiej, sprawniej - cyfrowa administracja w małopolskich JST”. Wynagrodzenie Emitenta z tego tytułu wyniesie blisko 785 tys. zł brutto.

MADKOM S.A. z nowym kontraktem w Małopolsce
MADKOM S.A. z nowym kontraktem w Małopolsce
fot. iStock/Thinkstock / / Thinkstock

W ramach wygranego przez MADKOM S.A. przetargu Spółka dostarczy oraz wdroży rozwiązania wspomagające pracę Urzędów Gmin Nowy Targ, Jabłonka, Ochotnica Dolna, Poronin oraz Urzędu Miasta i Gminy Uzdrowiskowej w Muszynie, a także Urzędu Miasta i Gminy Szczawnica. Realizacja kontraktu będzie polegała m.in. na dostarczeniu Systemu Elektronicznego Obiegu Dokumentów wraz z uruchomieniem e-Usług i integracją z platformą ePUAP, Systemem Dziedzinowym. W każdym z Urzędów zostanie utworzony także Punkt Potwierdzania Profilu Zaufanego. Dodatkowo, zamówienie obejmuje również kompleksowe wdrożenie dostarczanych rozwiązań oraz przeszkolenie pracowników wyżej wymienionych Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Spółka znacząco poprawiła w ostatnim czasie swoje wyniki finansowe. W 3 kw. br. wypracowała 56 tys. zł zysku netto przy przychodach sięgających 1.827 tys. zł, podczas gdy w analogicznym okresie ub. roku zysk netto wyniósł 10 tys. zł, a sprzedaż ukształtowała się na poziomie 1.261 tys. zł. Po trzech kwartałach 2014 r. MADKOM S.A. zanotował stratę netto wynoszącą 207 tys. zł i 3.967 tys. zł przychodów. Rok wcześniej strata netto sięgała 502 tys. zł, a sprzedaż wynosiła 3.272 tys. zł.

- Sukcesywna poprawa wyników finansowych jest następstwem wygrywanych przetargów i pozyskiwanych zamówień między innymi takich jak aktualny kontrakt w Nowym Targu. Od początku roku zdobywamy kontrakty, które sukcesywnie realizujemy i pomimo odwołania prognoz podtrzymujemy, że ten rok zakończymy z zyskiem. Przybliżony wynik ostateczny będzie nam znany prawdopodobnie w przeciągu dwóch tygodni. Wszystkie pozyskiwane przez nas zamówienia są kontraktami, które realizowane będą do połowy przyszłego roku, zatem mamy stabilizację przychodów i zaczynamy odrabiać ostatnie miesiące. W najbliższych tygodniach liczymy na kolejne wygrane zamówienia, a komunikowanie dobrych wiadomości dla inwestorów powinno wpisać się na stałe w nasz trend. W przyszłym roku spodziewamy się zwiększenia sprzedaży w obszarach, które cały czas rozwijaliśmy i nadszedł czas, aby je monetyzować - mówi Grzegorz Szczechowiak, Prezes Zarządu Spółki MADKOM S.A.

MADKOM S.A. jest dostawcą i integratorem autorskiego oprogramowania do zarządzania dokumentami, informacją i procesami w administracji publicznej. Od sierpnia 2012 r. MADKOM S.A. jest notowany na rynku NewConnect.

/Madkom

Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Wypróbuj Pracuj.pl za 1zł! Zatrudniaj szybko i skutecznie!

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki