REKLAMA
PILNE

M Food chce skonsolidować rynek pszczelarski w Europie i podwoić przychody w ciągu 5 lat

2017-05-18 11:56
publikacja
2017-05-18 11:56

Grupa M Food opublikowała strategię rozwoju na lata 2017-2021. Grupa chce w tym czasie m.in. skonsolidować rynek pszczelarski w Europie oraz podwoić przychody.

Grupa M Food, to holding zajmujący się obrotem miodem i produktami pszczelarskimi.

"M FOOD chce skonsolidować rozdrobniony rynek pszczelarski w Europie. Spółka planuje rozwinąć zarówno własną produkcję miodów, jak również sprzedaż do klientów detalicznych przy jednoczesnym rozwoju dotychczasowego core businessu polegającego na pozyskiwaniu i kontraktacji dostaw surowca z rynków międzynarodowych" - napisano w komunikacie prasowym.

Grupa przyjęła "szczegółowe cele finansowe do osiągnięcia w 2021 roku, wyrażające się wzrostem głównych wskaźników operacyjnych i finansowych".

W ciągu 5 lat przychody mają się podwoić, wskaźnik ROE (bez pozycji „wartość firmy”), ma być wyższy od 12 proc., a marża EBITDA ma być wyższa od 7,5 proc.

W 2016 r. spółka wypracowała 114,5 mln zł przychodów, 5,9 mln zł zysku operacyjnego oraz 6,8 mln zł zysku netto.

W okresie obowiązywania strategii, M Food planuje rozszerzyć działalność operacyjną na nowe rynki zagraniczne. Zapowiada akwizycje.

"(...) Spółka będzie przejmować zakłady produkcyjne, dofinansowywać pasieki produkujące wysokomarżowy miód bio i budować nowe linie produkcyjne po to, by wkrótce stać się również producentem surowca. Z kolei akwizycja zagranicznej firmy zajmującej się przygotowaniem i dystrybucją miodu oraz produktów pszczelich do sieci detalicznych pozwoli M FOOD-owi rozwinąć segment sprzedaży detalicznej pod własną marką" - napisano w komunikacie.

Spółka nakreśliła plan polityki dywidendowej.

"Docelowym założeniem polityki grupy w zakresie wypłaty dywidendy jest realizowanie wypłat akcjonariuszom. Z uwagi na przyjętą strategię i wynikające z niej działania rozwojowe grupy, w okresie najbliższych trzech lat zarząd będzie rekomendował Walnemu Zgromadzeniu podejmowanie uchwał w sprawie zatrzymania zysku w grupie. (...) Modelowo, po finalizacji założonej strategii, zakłada się wnioskowanie o wypłatę w ramach dywidendy 20-40 proc. z zysku netto" - napisano.

M Food jest notowany na rynku NewConnect od 14 stycznia 2011 roku. Do końca 2017 r., spółka chce przenieść się na główny rynek GPW.(PAP Biznes)

mbl/ asa/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Wyprodukuj wodę pod własną marką

Wyprodukuj wodę pod własną marką

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki