REKLAMA

Lubuskie: W regionie rusza projekt "Lubuski e-urząd"

2011-11-03 15:45
publikacja
2011-11-03 15:45

03.11. Gorzów Wielkopolski (PAP) - 95 lubuskich gmin i powiatów zyska nowy sprzęt komputerowy, dostęp do internetu, system elektronicznego obiegu dokumentów w ramach projektu "Lubuski e-urząd", który jest wart 25 mln zł. Władze województwa w czwartek podpisały umowę na jego realizację.

Projekt obejmuje swoim zasięgiem wszystkie urzędy gmin i powiatów z województwa lubuskiego, które jako pierwszy region w Polsce realizuje go w tak dużym zakresie.

"To ewenement na skalę kraju. Jesteśmy przekonani, że trzeba budować społeczeństwo informacyjne. Jest to cel strategiczny w strategii rozwoju naszego województwa" - powiedziała w czwartek marszałek Elżbieta Polak.

Wykonawcą projektu jest konsorcjum firm Sygnity S.A. i Max Elektronik S.A., które dostarczą i wdrożą w urzędach system elektronicznego obiegu dokumentów. Pozwoli on na efektywne i sprawne załatwianie spraw. Działać będzie także system wymiany e-dokumentów pomiędzy poszczególnymi urzędami.

Powstanie też portal, dzięki którym mieszkańcy województwa zyskają łatwy dostęp do aktualnych informacji publicznych, turystycznych czy gospodarczych dotyczących regionu.

Masz problem prawny lub finansowy?
Napisz do ekspertów Bankier.pl
Dzięki systemowi e-urząd mieszkańcy regionu będą mogli np. za pośrednictwem internetu w swoim domu przesyłać do urzędów dokumenty i formularze.

"Szacuje się, że z udostępnionych rozwiązań, na co dzień korzystać będzie nawet kilkadziesiąt tysięcy osób" - powiedziała rzecznik zarządu województwa Mirosława Dulat.

Projekt jest dofinansowywany przez Unię Europejską w kwocie ponad 20 mln. Jego realizacja składa się z kilku etapów i obejmuje dostawy sprzętu, oprogramowania, wdrożenie i szkolenie dla urzędników.

Projekt ma być w całości wdrożony w 2013 roku. (PAP)

mrd/ mki/

Źródło:PAP
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki