REKLAMA

Louis Vuitton na chrapkę na Tiffany'ego

2019-10-28 12:42
publikacja
2019-10-28 12:42

Koncern LVMH, czołowy producent dóbr luksusowych, potwierdził, że prowadzi rozmowy w sprawie kupna amerykańskiej firmy jubilerskiej Tiffany - poinformowała w poniedziałek agencja AP. Dodano, że oferta francuskiej grupy opiewa na 14,5 mld dol.

/ fot. Eric Gaillard / Reuters

Jak podkreślono, propozycję przejęcia złożono, gdy Tiffany boryka się ze stagnacją sprzedaży, co jest związane m.in. ze spowolnieniem gospodarczym w Chinach. Sytuacja ekonomiczna w Państwie Środka wpływa na wydatki chińskich konsumentów, którzy są "znaczącymi odbiorcami dóbr luksusowych" - wskazano.

Agencja zwróciła uwagę, że ze względu na kurs dolara wyroby Tiffany są coraz droższe dla klientów poza Stanami Zjednoczonymi.

W komunikacie wydanym w poniedziałek Louis Vuitton Moet Hennessy (LVMH) stwierdza, że "nie ma pewności, iż rozmowy zakończą się podpisaniem umowy".

Według AP koncern LVHM zaproponował za przejęcie Tiffany'ego 14,5 mld dol.

Grupa LVMH to właściciel 70 marek luksusowych z całego świata z branży modowej, kosmetycznej, biżuteryjnej oraz alkoholowej. Do grupy należą, m.in. Louis Vuitton, Dior, Fendi czy Givenchy. (PAP)

autor: Magdalena Jarco

Źródło:PAP
Tematy
Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Najtańsze konta osobiste z premią – listopad 2020 r.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
prs
Tiffany..
Amerykanska ikona, perelka.
Ma ktos pozyczyc 15-20 mld zielonych na jakies max 10 lat?..

Powiązane: Popkultura i pieniądze

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki