Lotnisko Chopina ma o 97,4 proc. mniej pasażerów

2020-07-15 12:30
publikacja
2020-07-15 12:30
fot. D. Kłosiński / Biuro Prasowe PPL

Ruch pasażerski na Lotnisku Chopina w czerwcu spadł o 97,4 proc. w porównaniu do ubiegłego roku.

- W czerwcu 2020 roku na Lotnisku Chopina wykonano 1,2 tys. pasażerskich operacji lotniczych (spadek o 92,4 proc.), a z usług stołecznego portu skorzystało łącznie 46 tys. pasażerów — o 97,4 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. W czerwcu br. uruchomiono dwa nowe kierunki: Turku i Teneryfa, oba realizowane przez linię Wizz Air — czytamy w komunikacie prasowym Polskich Linii Lotniczych przesłanych redakcji Bankier.pl

W ruchu międzynarodowym od początku 2020 roku obsłużono 2,84 mln osób. To spadek o 63,4 proc. mniej pasażerów niż w ubiegłym roku. Natomiast z ruchu krajowego skorzystało 334 tys., czyli o 60,1 proc. Łącznie na lotnisku obsłużonych zostało 3,17 mln pasażerów, w tym:

  • z ruchu tradycyjnym - 2,328 mln osób, 
  • z ruchu niskokosztowego - 515 tys. osób,
  • z ruchu czarterowego - 333 tys. osób.

W tym roku 56,9 proc. wszystkich pasażerów podróżowało do krajów znajdujących się w strefie Schengen. Natomiast 43,1 proc. wybrało kierunki znajdujące się w strefie poza Schengen.

DF

Źródło:
Tematy
Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Rozwiń firmę z terminalem płatniczym

Advertisement

Komentarze (9)

dodaj komentarz
ula02
Będziemy musieli się złożyć i pomóc. Może jakiś nowy podatek ,,dla Chopina''? Dla Chopina czy Sasina - brzmi tak samo :)
prs
Tepy portal.

"Lotnisko Chopina"...

Inne lotniska nie maja!..
gucio_222
Czy lotnisko Chopina to jest ta rudera w słoikowej wsi warszawa ?
jes
Bez obawy, podatnik się zrzuci. Żadna spółka ze stajni Sasina nie zostanie bez opieki (podatnika).
degrengolada
Mamy zbyt wiele lotnisk. Przyszedł czas by zaczął rozmawiać o "przekształceniu" portu Modlin lub Chopina.
samsza
Tak, obsłużą wszystko, a po cPK będzie hulał wiatr...
pstrzezek
Kondycja LOT'u jako przewoźnika oraz całego sektora pokazuje wyraźnie że pomysł CPK jest, mówiąc bardzo delikatnie, ekstrawagancją w tym momencie.

Na szczęście jest już po wyborach, więc temat będzie uśpiony min przez 3 lata.
infinum
bo CPK to port o przeznaczeniu także wojskowym i zupełnie niezrozumiała jest narracja, w której przedstawia się go jako lotnisko wyłącznie cywilne.

Duże centralne lotnisko, wraz z infrastrukturą kolejową w tamtym rejonie jest kluczem do obronności Polski. Wie to każdy rozsądny człowiek i wrogowie Polski także.
bo CPK to port o przeznaczeniu także wojskowym i zupełnie niezrozumiała jest narracja, w której przedstawia się go jako lotnisko wyłącznie cywilne.

Duże centralne lotnisko, wraz z infrastrukturą kolejową w tamtym rejonie jest kluczem do obronności Polski. Wie to każdy rozsądny człowiek i wrogowie Polski także. Stąd bardzo dziwi, że polskie władze nie komunikują tego społeczeństwu otwartym tekstem i tylko wzbudzają te idiotyczne dyskusje o opłacalności tego portu.

On ma powstać czy się to ekonomicznie kalkuluje czy nie, bo taki jest interes RP. Jeżeli na siebie zarobi, to fajnie, ale to akurat nie jest obecnie najważniejsze, więc nie ma sensu się nad tym rozwodzić i nad tym deliberować.
pstrzezek odpowiada infinum
Twoja logika jest tak kuriozalna że nie sposób jej komentować bez odrobiny ironii. Jedno ogromne lotnisko w szczerym polu jako recepta na większe możliwości obronne? Powodzenia życzę :)

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki