REKLAMA

Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca

2021-06-24 15:46, akt.2021-06-24 16:20
publikacja
2021-06-24 15:46
aktualizacja
2021-06-24 16:20
Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca
Loteria Narodowego Programu Szczepień ruszy 1 lipca
fot. Miriam Doerr Martin Frommherz / / Shutterstock

Od 1 lipca do 30 września trwać będzie loteria Narodowego Programu Szczepień, w której będzie można wygrać nagrody pieniężne oraz samochody - poinformował prezes Totalizatora Sportowego Olgierd Cieślik. Dodał, że będzie można wygrać nawet 1 mln zł.

Cieślik, który brał udział we wspólnej konferencji prasowej z szefem KPRM Michałem Dworczykiem oraz wiceministrem w MSWiA Pawłem Szefernakerem, poinformował o szczegółach loterii.

"Ma ona charakter profrekwencyjny. Nagrody pieniężne czy rzeczowe mają zachęcić szczególnie niezdecydowanych do szczepienia i walki z pandemią, aby jak najwięcej osób było zaszczepionych" - podkreślił szef Totalizatora.

Wyjaśnił, że loteria ruszy 1 lipca, a zakończy się 30 września br.; obejmie ona całą Polskę. Uczestnicy muszą być pełnoletni oraz przejść kompletną procedurę szczepienia - albo być zaszczepionym dwoma dawkami, albo jedną, w zależności od producenta.

Cieślik poinformował ponadto, że każdy z uczestników loterii będzie miał cztery szanse na wygraną. Będzie też kilka kategorii nagród: codzienne, tygodniowe, miesięczne oraz nagroda główna.

Prezes Totalizatora Sportowego wyjaśnił, że losowanie finałowej nagrody nastąpi 6 października; do wygrania będą dwie nagrody po 1 mln zł oraz samochody.

“Chciałbym powiedzieć o nagrodach natychmiastowych. W całym okresie trwania loterii będzie możliwość otrzymania 200 zł i będzie to przyznawane co 500. osobie, która będzie uczestniczyć w loterii, jak i 500 zł, które będzie otrzymywać co 2-tys. osoba uczestnicząca w loterii. Przewidziana pula tych nagród to 14 mln 300 zł.” - powiedział szef Totalizatora.

Dodał, że w przypadku nagród natychmiastowych osoba, która wygra, otrzyma powiadomienie SMS-em lub telefonicznie od Totalizatora Sportowego.

Cieślik wyjaśnił, że każdy z uczestników loterii będzie mógł otrzymać natychmiastową nagrodę w dniu, w którym dokona kompletnego procesu rejestracji i udziału w loterii; następnie będzie brał udział w losowaniu tygodniowym, miesięcznym i finałowym. "Są to więc cztery szanse, który otrzymuje uczestnik po spełnieniu warunków i przystąpieniu do loterii" - wskazał.

"Jeśli chodzi o informację (o wygranej - PAP), jest ona ważna przede wszystkim w przypadku nagród natychmiastowych. Jeśli dany uczestnik dostanie informację, że wygrał np. 200 zł będąc pięćsetną osobą, to oznacza, że nie może wygrać 500 zł jako dwutysięczna osoba" - powiedział. Dodał, że w przypadku nagród tygodniowych, miesięcznych i losowania finałowego, Totalizator też będzie kontaktować się telefonicznie lub smsem z uczestnikami, którzy wygrali.

Na pytanie, dlaczego w loterii nie będą mogły uczestniczyć dzieci, Cieślik odpowiedział, że loterie są przeznaczone dla osób, które skończyły 18 lat.

"Jeśli chodzi o koszty podatkowe, to koszty podatku bierze na siebie w całości Totalizator Sportowy. Jeśli nie pojawi się zwolnienie z podatku dochodowego do momentu odbioru nagrody, uczestnik otrzyma dodatkową nagrodę, która pozwoli na opłacenie podatku, co powoduje, że przedstawione na dzisiejszej konferencji wartości nagród są pewnego rodzaju wartościami netto, a więc takimi, który każdy uczestnik otrzyma" - wyjaśnił prezes Totalizatora Sportowego.

Jak dodał, dotyczy to zarówno nagród pieniężnych, jak i rzeczowych. "Czyli do samochodu będziemy dodawać dodatkową nagrodę specjalną w postaci wartości podatku - jeśli będzie do zapłacenia" - powiedział.

Prezes przekazał, że w ramach loterii co tydzień będzie losowane 60 hulajnóg elektrycznych, w sumie będzie ich 720 sztuk.

"Jeśli chodzi o nagrody miesięczne - będą dwa samochody toyota corolla. I również w tym losowaniu głównym są dwa samochody firmy Toyota" - dodał.

(PAP)

autor: Michał Boroń

mick/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Jak otrzymać nawet 1500 zł od Alior Banku + 300 zł od Bankier.pl SPRAWDŹ!

Komentarze (24)

dodaj komentarz
samsza
Gdyby rząd naprawdę wierzył, że szczepionki działają, zapowiedziałby brak lockdownów, od 1 stycznia 2022 zniesienie wszystkich "obostrzeń" ew. oprócz testów w SOR, oraz akcję "każdy nie szczepiony umiera na własne ryzyko". Teraz szczepionki są od ręki. Jakby ktoś się zrozumiał przekaz za późno Gdyby rząd naprawdę wierzył, że szczepionki działają, zapowiedziałby brak lockdownów, od 1 stycznia 2022 zniesienie wszystkich "obostrzeń" ew. oprócz testów w SOR, oraz akcję "każdy nie szczepiony umiera na własne ryzyko". Teraz szczepionki są od ręki. Jakby ktoś się zrozumiał przekaz za późno i przestraszyłby się w 2022 r. to musiałby się zamknąć w domu i czekać w razie kolejek do szczepienia. Państwo nie ma sił, ani obowiązku każdego pilnować aby żył.
samsza
Dopóki nie szczepiony będzie miał nadzieję, że dobry rząd lockdownem go uratuje, więc nie ma potrzeby się szczepić, będzie odwlekał decyzję. Prawdziwe decyzje będą, jak będzie pewność, że to na poważnie.
3456
Amerykanie zaszczepili byka tego co to jest symbolem giełdy Amerykańskiej i teraz indeksy cały czas rosną i rosną ,a u nas prezes GPW zaszczepiony ?
damiano318
Przecież podobnie kiedyś gadał Franek Dolas xD

" Ludzie ludzie zwariowałem, ja wariat, pieniążki rozdaje! ASTRA przegrywa, PFIZER wygrywa! Każdy szczęściu dopomoże, każdy dzisiaj hulajnogę może! "
ameba1
Ta loteria to kpina z obywateli. Takie naplucie w twarz. Nie potrafię tego ogarnąć! Dzięki takim akcjom tym bardziej nie mam zamiaru się szczepić. Chociaż nie mam nic przeciwko szczepionkom (uratowały na pewno miliony ludzi przed groźnymi chorobami), to w tym przypadku ten cały cyrk śmierdzi na kilometr. Przez ostatni Ta loteria to kpina z obywateli. Takie naplucie w twarz. Nie potrafię tego ogarnąć! Dzięki takim akcjom tym bardziej nie mam zamiaru się szczepić. Chociaż nie mam nic przeciwko szczepionkom (uratowały na pewno miliony ludzi przed groźnymi chorobami), to w tym przypadku ten cały cyrk śmierdzi na kilometr. Przez ostatni rok było tyle kłamstw, że teraz już w nic nie da się wierzyć.

Jeżeli rząd nagle chce mojego dobra, to jestem zobowiązany chronić moje szeroko pojęte - dobro.

Ludzie nawet nie zauważają, że ich wolności są ograniczane w imię zapewnienia bezpieczeństwa. Ten kto oddaje swoją wolność, nie zasługuje ani na wolność, ani na bezpieczeństwo.
petrolnuts
Poważne pieniądze. Ktoś naprawdę musi niezłą stopę zwrotu z tej inwestycji skoro jest w stanie podzielić się kilkoma milionami z szaraczkami.
3456
USA ,drukuje kolejne biliony dolarów bez opamiętania ,tu jest odpowiedz , chcesz mieć w Polsce dobrobyt , rząd powinien zrobić tak jak robią to Amerykanie , DRUKOWAĆ BILIONY ZŁOTYCH BEZ OPAMIĘTANIA NAWET NIE LICZYĆ ILE TEGO POSZŁO , rozdawać to ludziom i firmom , Zakłady chemiczne np takie jak Zakłady Azotowe w Tarnowie USA ,drukuje kolejne biliony dolarów bez opamiętania ,tu jest odpowiedz , chcesz mieć w Polsce dobrobyt , rząd powinien zrobić tak jak robią to Amerykanie , DRUKOWAĆ BILIONY ZŁOTYCH BEZ OPAMIĘTANIA NAWET NIE LICZYĆ ILE TEGO POSZŁO , rozdawać to ludziom i firmom , Zakłady chemiczne np takie jak Zakłady Azotowe w Tarnowie zaprzestają produkcji nawozów sztucznych i jazda ze szczepionkami , CZYLI MASOWE DRUKOWANIE ZŁOTÓWKI jeszcze zyska na wartości jak ostatnio dolar PRODUKCJA SZCZEPIONKI na masową skale i nie zapominajmy jeszcze- wzrost podatków na maxa - na razie tego Ameryka jeszcze nie robi ,ale my zrobimy I MACIE TYGRYSA EUROPY. kto bierze pieniądze za szczepionki a kto za nie płaci niech sobie każdy odpowie sam a to są ogromne pieniądze ,dlaczego taki nacisk , bo te pieniądze są potrzebne na wczoraj .a kto wypuścił wirusa niech sobie też każdy odpowie sam.
tom979
Niezłe mają ciśnienie na zaszczepienie ludzi. Z jakichś powodów ktoś chce wszystkich zaszczepić. Tym powodem nie jest na pewno zamartwianie się o zdrowie ludzi. Nikogo nie obchodzi zdrowie innych. Na raka umiera 100 tysięcy Polaków rocznie. Wielokrotnie więcej niż na Covid. I jakoś rząd się tym nie przejmuje. Nie ma Niezłe mają ciśnienie na zaszczepienie ludzi. Z jakichś powodów ktoś chce wszystkich zaszczepić. Tym powodem nie jest na pewno zamartwianie się o zdrowie ludzi. Nikogo nie obchodzi zdrowie innych. Na raka umiera 100 tysięcy Polaków rocznie. Wielokrotnie więcej niż na Covid. I jakoś rząd się tym nie przejmuje. Nie ma namawiania do profilaktycznych badań. Nie ma loterii dla przychodzących na badania. A jest jeszcze wiele innych chorób.
masekrut555
Loteria za wasze pieniądze za to że zaszkodzicie swojemu zdrowiu do tego kręcone wały
i niech mi ktoś powie że nie ma komuny...
grzegorzkubik
To są szczepionki, które miały rekordowo szybki okres badań klinicznych. O kwietnia zeszłego roku do grudnia wraz z ich opracowaniem i wyprodukowaniem. Oficjalnie się mówi, że jesteśmy na etapie ich badań. Szkopuł w tym, że szczury zostały zastąpione ludźmi.

Powiązane: Narodowy Program Szczepień przeciw wirusowi SARS-CoV-2

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki