REKLAMA

Lokaty Budowlane zwołują NWZA połączeniowe i zapowiadają kolejne emisje

2010-03-10 12:20
publikacja
2010-03-10 12:20

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Spółka Lokaty Budowlane, notowana na NewConnect firma developersko-budowlana, łącząca się z Osiedlem Poniatowskim poinformowała o zwołaniu Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy na dzień 7 kwietnia br.


Oprócz głosowania nad emisją akcji skierowanej do właścicieli Osiedla Poniatowskiego (emisja połączeniowa) zaplanowano uchwalenie podniesienie kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o kwotę ponad 9,5 mln zł.


Lokaty Budowlane nie wykluczają przeprowadzenia kolejnej emisji, przed planowanym przejściem na GPW. Trwają obecnie analizy dotyczące szczegółów tej oferty. Wszystko wskazuje na to, że będzie to emisja skierowana do dotychczasowych akcjonariuszy – z wykorzystaniem praw poboru.
Spółka Lokaty Budowlane konsekwentnie realizuje plan połączenia ze spółką Osiedle Poniatowskie, który został ogłoszony w grudniu ub.r.

Dotychczas ukazały się już dwa wymagane przepisami KSH ogłoszenia o zamiarze połączenia, zaś zwołane na 7 kwietnia br. NWZA Lokat Budowlanych zatwierdzi emisję akcji w wyniku której kapitał akcyjny Spółki zwiększy się o ponad 36 mln akcji (obecnie jest ich 3,4 mln akcji), zaś cały majątek Osiedla Poniatowskiego (funkcjonująca firma budowlana i realizowane dwa projekty budowlane) zostaną wniesione do notowanej na NC Spółki. Spółka spodziewa się, że kończące proces połączenia odpowiednie decyzje sądów uda się uzyskać do końca maja br.


Lokaty Budowlane dotrzymują wcześniejszych deklaracji


-„Od samego początku zależało nam, by proces połączenia był maksymalnie transparentny i jednocześnie przebiegał sprawnie, bez zbędnej zwłoki” – mówi Prezes Spółki Marek Kwiatkowski. –„Jak do tej pory połączenie przebiega bardzo sprawnie i jestem przekonany, że w pierwszym półroczu uda się zakończyć cały proces” – dodaje Kwiatkowski.


Obok głosowania na temat tzw. emisji połączeniowej w projektach uchwał na NWZA Spółka zaproponowała podniesienie kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego o ponad 9,5 mln zł (29,8 mln akcji). –„Dzięki podniesieniu  kapitału docelowego zapewniamy sobie możliwość szybkiej reakcji w przypadku pojawienia się ciekawych inwestycji, których nieustannie poszukujemy” - mówi Marek Kwiatkowski. – „ W grę może wchodzić np. pozyskanie gruntu w zamian za wyemitowane akcje” – dodaje Kwiatkowski.


Cel pozostaje bez zmian – szybki debiut na GPW


Spółka Lokaty Budowlane nie rezygnuje również z celu jakim jest debiut na GPW. Jednym z wymogów jakie musi spełnić Spółka, która chce zadebiutować na rynku regulowanym jest, zapewnienie minimum 25 proc. wskaźnika free float. W wyniku realizacji procesu połączenia ponad 95 proc. akcji znalazło się w rękach dotychczasowego właściciela Spółki Osiedle Poniatowskie – Marka Kwiatkowskiego. – „Analizujemy wszystkie możliwe warianty działań i nie wykluczone, że wkrótce przeprowadzimy emisję z prawem poboru skierowaną do dotychczasowych akcjonariuszy”- mówi Marek Kwiatkowski, prezes i jednocześnie największy udziałowiec Spółki Lokaty Budowlane. –„Emisja z prawem poboru, wydaje się na tą chwilę najlepszym sposobem na zwiększenie rozproszenia akcjonariatu, bez negatywnego wpływu na wartość akcji poszczególnych akcjonariuszy” – dodaje Kwiatkowski. Prezes Spółki deklaruje, że decyzje dotyczące kolejnej emisji zostaną podjęte po realizacji do końca procesu połączenia, czyli w pierwszym półroczu 2010.


Inwestycje przebiegają bez zakłóceń


Lokaty Budowlane realizują obecnie 2 inwestycje. Pierwszą jest budowa centrum hotelowo-konferencyjnego w w atrakcyjnej lokalizacji przy trasie Poznańskiej (droga krajowa E 30 Świecko – Poznań – Warszawa) w miejscowości Święcice, zaledwie 25 km od centrum Warszawy. Obiekt powstaje z wykorzystaniem idei condohotelu nabywca pojedynczego pokoju może w nim zamieszkać, ale również po uruchomieniu hotelu, zarabiać na wynajmie, jednocześnie pokój posiada odrębny wpis do księgi wieczystej obiektu. W ramach oferty Spółka gwarantuje uzyskanie czynszu w wysokości ok. 1700 zł miesięcznie.  Drugą inwestycją jest budowa kameralnego apartamentowca w Warszawie. Spółka rozpoczęła już wstępne prace projektowe dla budynku, który ma powstać w dzielnicy Włochy.
Spółka prowadzi wstępne rozmowy dotyczące zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości. Firma zainteresowana jest również nieruchomościami rezydencjalnymi zlokalizowanymi w największych polskich kurortach, jak i inwestycjami mieszkalnymi, które rokują wysoki zwrot z inwestycji./ Lokaty Budowlane
Źródło:Informacja prasowa
Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~re
bedzie cos z tego ?????????????

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki