REKLAMA
WEBINAR

Listonosze dostali ponad 20 tys. tabletów

2020-08-12 11:58
publikacja
2020-08-12 11:58

Ponad 20 tys. nowych tabletów trafiło do listonoszy - poinformowała w środę Poczta Polska. Dodała, że średnio miesięcznie dostarcza ok. 5 mln przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru dla sądów, prokuratur i innych instytucji, firm.

Listonosze dostali ponad 20 tys. tabletów
Listonosze dostali ponad 20 tys. tabletów
fot. Peshkova / / Shutterstock

Jak poinformowała spółka, to efekt wdrożenia umowy zawartej w grudniu 2019 r. między Pocztą Polską, Integrated Solutions i Orange Polska. Jej wartość sięga ponad 116 mln zł w ciągu 3 lat.

"Umowa przewiduje nie tylko zakup nowoczesnego sprzętu z zestawem akcesoriów, ale również zapewnia Poczcie Polskiej pełen dostęp do pakietu usług serwisowych, transmisji danych i licencji" – powiedział, cytowany w komunikacie prezes Poczty Polskiej Tomasz Zdzikot. Dodał, że to największy tego typu program wdrożeniowy w Europie w ostatnich latach.

Zaznaczył, że dzięki temu znacząco poprawi się komfort pracy listonoszy i jakość obsługi klientów.

Spółka podała, że Poczta dostarcza średnio miesięcznie około 5 mln przesyłek z elektronicznym potwierdzeniem odbioru (EPO) dla sądów, prokuratur oraz innych instytucji i firm, które wolą elektroniczną formę potwierdzenia.

Projekt Mobilny Listonosz, a także zakup sprzętu wraz z usługami są szczególnie ważne w związku ze zwiększającą się co roku liczbą przesyłek z Elektronicznym Potwierdzeniem Odbioru. Nowy sprzęt umożliwi Poczcie Polskiej obsługę tego typu doręczeń przez kolejne 3 lata - czytamy.

lgs/ amac/

Źródło:PAP
Tematy
Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Zależy Ci na bezpieczeństwie systemów IT? Sprawdź ofertę Plus Data Center!

Komentarze (2)

dodaj komentarz
itso_who_has_time
ja nie korzystam z usług tej firmy przez te ich elektroniczne podpisy przegięli pałę tą cyfryzacją + ta sytuacja z wyborami to ta firma dla mnie nie istnieje.
antykomuch
myślę, że woleliby dostać po 20 tys. pln

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki