Lidl wkracza na nowy rynek. Będzie sprzedawał wycieczki

Wycieczka do Zakopanego, wyprawa na Seszele czy Kilimandżaro – niedługo po m.in. takie oferty podróży nie będzie trzeba udawać się do biura, a do… Lidla. Dyskont postanowił wkroczyć na rynek turystyczny i już 12 września na półkach pojawi się pierwszy katalog z propozycjami.

(fot. Marek Wisniewski / Puls Biznesu / FORUM)

Nowy projekt, Lidl Podróże, zakłada ofertę zmieniającą się co dwa tygodnie. I choć foldery z wycieczkami będą pojawiały się w sklepach, to wczasów nie będzie można zarezerwować przy okazji zakupów na rodzinny obiad. Klienci zrobią to telefonicznie lub przez internet. Propozycje Lidla obejmują podróże po Polsce, Europie, jak i całym świecie. Wycieczki pojawiające się w poszczególnych katalogach będzie można kupować przez cztery tygodnie, co ma pozwolić w szybkim dostosowaniu się do zmian w sytuacji międzynarodowej.

Ceny, w zależności od celu i czasu trwania wycieczki, będą wahały się od poniżej 500 do nawet 10 tys. zł. W pierwszym folderze, dostępnym od jutra, znajdzie się np. weekend w Hotelu Belweder w Zakopanem w cenie 309 zł.

Lidl będzie działał jako agent turystyczny – nie będzie sam organizował i realizował wycieczek, a jedynie spełniał funkcje pośrednika, współpracując z kilkoma biurami turystycznymi w Polsce. W ofercie Lidla będą więc podróże znajdujące się w portfolio poszczególnych biur, ale również i takie przygotowane specjalnie dla Lidl Podróże.

To pierwszy tego typu w Polsce mariaż dyskontu z turystyką. Lidl prowadzi już taką działalność w siedmiu krajach, m.in. w Rumunii i Niemczech. Przedstawiciele sieci sklepów zapewniają, że to niskie ceny będą najmocniejszym punktem nowej oferty. - Pokazujemy naszym klientom od dawna, jak wygląda kuchnia świata, teraz chcemy pokazać, jak świat wygląda od kuchni. Chcemy nasze doświadczenie w przygotowywaniu oferty i wyszukiwaniu najlepszych towarów przenieść na obszar podróży. Chciałbym podkreślić, że naszym celem jest także wzmocnienie turystyki regionalnej w Polsce poprzez popularyzację regionów, ośrodków i obiektów turystycznych, a także lokalnej kuchni, tradycji oraz folkloru. W każdym z państw, w którym Lidl wprowadził do sprzedaży usługi turystyczne, wzrastało znaczenie turystyki regionalnej – mówi Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska.

Nad wypoczynkiem wczasowiczów będzie czuwało TU Europa. Ubezpieczenie będzie można kupić w internecie i, jak zapewniają przedstawiciele ubezpieczyciela, będzie się ono wyróżniało najwyższym standardem. Z oferty będą mogli skorzystać wypoczywający zarówno w kraju, jak i za granicą. Pakiet obejmuje ochronę przed skutkami zachorowania, opiekę i odszkodowanie w razie wypadku, ochronę bagażu, sprzętu sportowego, telefonu komórkowego, dokumentów oraz ochronę w przypadku nieumyślnego wyrządzenia szkód osobom trzecim w ich imieniu.

Źródło:
Firmy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
23 19 grzechu_comeback

DER LIDL? Dokąd? "Śladami skutków herclisz wilkomen"???? Czy może edukacyjna....do rajów podatkowych, czyli jak WYDOIĆ państwo polskie?

! Odpowiedz

Kalendarium przedsiębiorcy

  • Termin zapłaty zaliczki na podatek dochodowy przez osoby prawne.

    Zapłata zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych.

  • Rozliczenie podatku od towarów i usług za poprzedni miesiąc - VAT 7.

    Podatnicy podatku akcyzowego rozliczają akcyzę.

  • Składkę na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne odprowadzają jednostki budżetowe, zakłady budżetowe i gospodarstwa pomocnicze.

  • Termin uiszczenia podatku dochodowego od podatników rozliczających się w formie karty podatkowej.

    Termin wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego pobranego od wpłaconych w poprzednim miesiącu dochodów z udziałów w zysku. Termin złożenia deklaracji oraz wpłaty zryczałtowanego podatku dochodowego od zagranicznych osób prawnych, czyli osób prawnych niemających siedziby lub zarządu na terenie Polski.

Kalkulator płacowy

Oblicz wysokość pensji netto, należne składki oraz podatek.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl