REKLAMA
ZAPISZ SIĘ

Liczba sprzedanych biletów kinowych w III kw. wzrosła o 4,5 proc. rdr do 14,6 mln

2019-10-11 16:40
publikacja
2019-10-11 16:40

Liczba sprzedanych biletów kinowych w trzecim kwartale w Polsce wzrosła rok do roku o 4,5 proc. do 14,6 mln - poinformowała Agora w komunikacie przesłanym PAP Biznes.

fot. Slawomir Mielnicki / / FORUM

Liczba sprzedanych biletów jest mierzona począwszy od pierwszego piątku kwartału do pierwszego czwartku przypadającego w następnym kwartale.

Według szacunków Agory na podstawie danych serwisu boxoffice. pl, narastająco od początku roku w polskich kinach sprzedano 43,1 mln biletów, o 5,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Według stanu na 8 października, filmem z najwyższą frekwencją kinową od początku 2019 roku jest "Król Lew", którego obejrzało 2,513 mln widzów. Drugie miejsce z 2,388 mln widowni zajmuje "Misz Masz, czyli Kogel Mogel 3", którego dystrybutorem jest firma Next Film z grupy Agora. Trzecim najpopularniejszym filmem kinowym tego roku jest jak dotąd "Avengers: Koniec gry", na który sprzedano 1,88 mln biletów.

Helios to największa, pod względem liczby obiektów, sieć kinowa w Polsce, posiadająca łącznie 48 kin. Spółka skupia swoją działalność głównie w miastach małej i średniej wielkości, ale jej kina są również obecne w największych aglomeracjach m.in. od 2019 roku w Warszawie, jak również w Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. (PAP Biznes)

kuc/ gor/

Źródło:PAP Biznes
Tematy
Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Rekrutujesz? Odbierz 50% rabatu na pierwsze ogłoszenie na Pracuj.pl

Advertisement

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki