Lewiatan krytycznie ocenia pracę rządu

PKPP Lewiatan krytycznie odnosi się do poczynań rządu. Zdaniem organizacji, w ciągu ostatnich kilku tygodni minionego roku poczyniono bardzo wiele błędów organizacyjnych. Dotyczą one m.in. chaosu na kolei, ustawy o refundacji leków i zmian w VAT.

Źle się dzieje w resorcie infrastruktury. Oprócz problemów z rozkładem jazdy okazało się, że nie starczy środków na budowę zaplanowanych dróg. Pomimo tego, w zasadzie nikt nie został pociągnięty do odpowiedzialności. Wg prezydent PKPP Lewiatan, Henryki Bochniarz – wychodzi na to, że rządzenie w Polsce jest wypadkową niemożności, lepszych i gorszych praktyk i decyzji podejmowanych ad hoc.

Negatywnie oceniono sposób wprowadzenia nowych stawek VAT. O ile podwyższenie tego podatku można jakoś wytłumaczyć, o tyle trudno zrozumieć, dlaczego tak ważna zmiana była przygotowana w tak niechlujny sposób – odpowiednie rozporządzenia ukazywały się do ostatniej chwili, a i tak nie rozwiązały one wszystkich wątpliwości. Na pochwały nie zasługuje również resort zdrowia. Lista leków refundowanych pojawiła się dopiero dzień przed wygaśnięciem starej. Takie działanie bardzo mocno godzi w interesy zarówno przedsiębiorców, jak i pacjentów.


Cztery to za dużo?

Równie źle odebrano sposób, w jaki rząd wziął się za reformę emerytalną. Przez blisko rok różne najważniejsze osoby w państwie publicznie się spierały, jak rozwiązać problemy zagrożonego bankructwem systemu emerytalnego. W efekcie wybrano sposób, który w dłuższym okresie tylko pogłębi te problemy. Na koniec 2010 roku, rząd został oceniony na 4 minus. Dzisiaj okazuje się, że ta ocena była zbyt wysoka. Zabawne w tym jest to, że notę tę niecały miesiąc temu wystawił sam Lewiatan.

Łukasz Piechowiak
Bankier.pl
l.piechowiak@firma.bankier.pl

Łukasz Piechowiak

Źródło:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 ~ziutek

panowie z lewiatana to przepracowali chociaz godzine uczciwie? szykuja juz sobie miejsce przy nastepnym rzadzie?

! Odpowiedz
0 0 ~krzysiek

Dla mnie wszystko jedno, KTO taką ocenę wystawia. Liczy się, CO ona zawiera. Sensownym komentarzem wg mnie byłby np. taki, który by się odnosił do elementów tej krytyki.

Taka sugestia z okazji kolejnych wyborów: może takie portale jak Bankier mogłyby przybliżać wizje ekonomistów powiązanych z danymi partiami (lub krytyczne spojrzenie na programy gospodarcze tych partii), w końcu to jest najważniejsze.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~ken

jak widac zdwoch powyzszych komentarzy, to do krytyki tzw. prawdziwi Polacy sa pierwsi. Nie ma nic prostszego panowie łącznie z Lewiatanem (czyli kupą cwaniakow dojącą narod)
żeby zalożyć wlasną partie, przedstawić swoje najmądrzejsze w swiecie (oczywiście wirtualnym i na papierze) pomysły i wygrac wybory, zeby wprowadzac owe pomysly w realu i wtedy dopiero wyjdzioe szydlo z worka jak "swietne i genialne" pomysly maja wszyscy ci teoretycy.

Pokaż cały komentarz ! Odpowiedz
0 0 ~Ying

Podziękuję tej PObandzie na jesieni...

! Odpowiedz
0 0 ~myślący

autor pomału odkrywa uroki demokracji

ZERO jakiejkolwiek odpowiedzialnosci bo jak ukarać kilka milionów osób za wybranie matoła do władzy który to matoł wybiera sobie ministrów itd ?

brawo autorze !!!!!

!
Polecane
Najnowsze
Popularne