REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Leszkiewicz: w tym roku MSP chce sprzedać 17 spółek z programu NFI

2009-09-19 12:56
publikacja
2009-09-19 12:56
19.09. Warszawa (PAP) - Jeszcze w tym roku resort skarbu chce sprzedać, głównie w drodze aukcji, 17 spółek z programu Narodowego Funduszu Inwestycyjnego (NFI) - powiedział PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.

W 1995 r. powstało 15 Narodowych Funduszy Inwestycyjnych, które były częścią programu powszechnej prywatyzacji. Wiceminister wyjaśnił, że 512 spółek Skarbu Państwa przydzielono wówczas do tych Funduszy. "NFI zarządzały tymi spółkami, prowadząc w nich procesy restrukturyzacji i prywatyzacji. Spośród 512 spółek pozostało jeszcze 30, w których Skarb Państwa ma około 25 proc. akcji" - powiedział Leszkiewicz.

"W tym roku na aukcję zostanie wystawionych 17 firm z programu NFI. Pozostała część znajduje się m.in. w likwidacji lub upadłości. Ponadto w przypadku kilku spółek trwają procesy sądowe, które uniemożliwiają zbycie akcji" - zaznaczył.

Dodał, że resort skarbu czeka na wyceny spółek oraz rekomendacje doradców prywatyzacyjnych co do trybu ich sprzedaży. "Namawiamy większościowych akcjonariuszy do nabycia naszych pakietów. Wysłaliśmy do nich specjalne zaproszenia w tej sprawie. Zainteresowanie jednak nie jest duże" - wyjaśnił. (PAP)

dol/ jra/

Źródło:PAP
Tematy
Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Otwórz konto w mBanku i zgarnij do 300 zł

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki