REKLAMA
ZAGŁOSUJ

Lenovo przeznaczy 500 mln dolarów na rozwijanie startupów

2016-05-08 09:31
publikacja
2016-05-08 09:31

Chiński gigant technologiczny Lenovo ogłosił, że zainwestuje 500 milionów dolarów w specjalny fundusz przeznaczony na wspieranie i rozwijanie startupów, współdziałających z jego własnymi projektami.

fot. Albert Gea / / FORUM

Portal TechCrunch przypomina, że Lenovo znane jest z trafnych inwestycji. Pierwszy taki fundusz, warty 100 mln dolarów, firma utworzyła w 2010 r. W skład portfolio Lenovo weszły wówczas projekty takie jak izraelski startup Face++, pozwalający na rozpoznawanie twarzy, chińska spółka iDreamsky czy amerykańskie Nok Nok Labs, specjalizujące się w biometrycznym uwierzytelnianiu danych.

Firma ogłosiła, że dzięki drugiemu funduszowi chce się skupić na spółkach, który produkty będą współdziałać z produktami Lenovo, szczególnie w dziedzinach takich jak usługi w chmurze, big data, sztuczna inteligencja, roboty i inne usługi internetowe.

Lenovo uruchomiło też program inkubatorowy dla własnych projektów. Niektóre jednostki - w tym aplikacja do udostępniania danych SHAREit, a także Lenovo Cloud i Lenovo Connect - uniezależnią się od spółki matki, co pozwoli im np. ubiegać się o finansowanie zewnętrznych inwestorów.

Firma jest obecnie w trakcie restrukturyzacji po tym, jak w zeszłym roku po raz pierwszy zanotowała straty. Pozostaje wprawdzie liderem w sprzedaży komputerów osobistych (między pierwszymi kwartałami 2015 r. i 2016 r. zwiększyła swój udział w rynku z 19,4 do 20,1 proc.), ale rynek ten się kurczy, więc rzeczywista sprzedaż Lenovo maleje.

Przedsiębiorstwo przeżywa też trudności na rynku smartfonów. W kwietniu firma analityczna IDC podała, że Lenovo wypadło z pierwszej piątki światowych producentów telefonów.(PAP)

akl/ akw/

Źródło:PAP
Tematy
Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Tanie konta z przelewami ekspresowymi – styczeń 2022 r.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~rara
w życiu nie polecam tej firmy, nie potrafia nic zrobić, nie ma szans na naprawę sprzętu w tym komputera,firma nie potrafia odebrać sprzętu z domu, a każda usługa gwarancyjna jest dziwnie przeciągana ( dwa miesiące się prosze aby sprzed mi odebrano z domu), sprzęt się przegrzewa, reseuje i wiesza pomimo 8 rdzeni i 2 w życiu nie polecam tej firmy, nie potrafia nic zrobić, nie ma szans na naprawę sprzętu w tym komputera,firma nie potrafia odebrać sprzętu z domu, a każda usługa gwarancyjna jest dziwnie przeciągana ( dwa miesiące się prosze aby sprzed mi odebrano z domu), sprzęt się przegrzewa, reseuje i wiesza pomimo 8 rdzeni i 2 kart (wiesza się na załaczonym chrome - tylko), telefony też takie sbiem, jedynie co mogę polecić to mysz optyczną ... jeszcze działa bo ma rok i zaraz ja pewnie szlak trafi bo jest po gwarancji (12 miesięczna)

Powiązane: Chiny

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki