Lenovo informuje o niebezpiecznych laptopach

Jeden z modeli laptopów marki Lenovo może zająć się ogniem. Producent już rozpoczął kampanię naprawczą na terenie Unii Europejskiej. Problem dotyczy modeli ThinkPad X1 Carbon 5th Gen wyprodukowanych od grudnia 2016 r. do października 2017 r., a Lenovo zaleca natychmiastowe zaprzestanie używania komputera - czytamy w komunikacie UOKiK.

(YAY Foto)

Decyzja o wycofaniu produktu z rynku zapadła po tym, jak wykryto niebezpieczeństwo w niektórych egzemplarzach laptopa. Problemem jest obluzowany wkręt w obudowie, który może uszkodzić akumulator. To z kolei może spowodować przegrzewanie się akumulatora i stworzyć zagrożenie wywołania pożaru.

Odetchnąć z ulgą mogą użytkownicy najnowszych egzemplarzy – w tych sztukach, które zostały wyprodukowane po 1 listopada 2017 roku problem nie występuje. Posiadacze starszych natomiast powinni zgłosić się do producenta w celu usunięcia usterki.

Producent udostępnia na swojej stronie narzędzie pozwalające sprawdzić, czy dany egzemplarz kwalifikuje się do akcji naprawczej. Komputery zostaną bezpłatnie naprawione – konieczne jest skontaktowanie się z autoryzowanym punktem Lenovo i natychmiastowe zaprzestanie używania komputerów objętych kampanią.

Informacji związanych z kampanią udziela serwis Lenovo pod numerami telefonów: 22 295 49 50 lub 22 116 86 56.

MG

Źródło:
Firmy:
Tematy:

Newsletter Bankier.pl

Dodałeś komentarz Twój komentarz został zapisany i pojawi się na stronie za kilka minut.

Nowy komentarz

Anuluj
0 0 danek0

Już nigdy więcej lenovo. Kiedyś naciąłem się ze to stary IMB i kupiłęm jakiś felerny sprzęt i nawet na gwarancji mi nie naprawili.

! Odpowiedz
Polecane
Najnowsze
Popularne

Porównaj oferty

Sprawdź, które banki pożyczą pieniądze na najlepszych warunkach, i ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Znajdź najbardziej zyskowną lokatę bankową. Określ najważniejsze cechy, a wyszukiwarka wybierze najlepsze oferty.