REKLAMA

Lenovo informuje o niebezpiecznych laptopach

2018-02-20 13:03
publikacja
2018-02-20 13:03

Jeden z modeli laptopów marki Lenovo może zająć się ogniem. Producent już rozpoczął kampanię naprawczą na terenie Unii Europejskiej. Problem dotyczy modeli ThinkPad X1 Carbon 5th Gen wyprodukowanych od grudnia 2016 r. do października 2017 r., a Lenovo zaleca natychmiastowe zaprzestanie używania komputera - czytamy w komunikacie UOKiK.

fot. / / YAY Foto

Decyzja o wycofaniu produktu z rynku zapadła po tym, jak wykryto niebezpieczeństwo w niektórych egzemplarzach laptopa. Problemem jest obluzowany wkręt w obudowie, który może uszkodzić akumulator. To z kolei może spowodować przegrzewanie się akumulatora i stworzyć zagrożenie wywołania pożaru.

Odetchnąć z ulgą mogą użytkownicy najnowszych egzemplarzy – w tych sztukach, które zostały wyprodukowane po 1 listopada 2017 roku problem nie występuje. Posiadacze starszych natomiast powinni zgłosić się do producenta w celu usunięcia usterki.

Producent udostępnia na swojej stronie narzędzie pozwalające sprawdzić, czy dany egzemplarz kwalifikuje się do akcji naprawczej. Komputery zostaną bezpłatnie naprawione – konieczne jest skontaktowanie się z autoryzowanym punktem Lenovo i natychmiastowe zaprzestanie używania komputerów objętych kampanią.

Informacji związanych z kampanią udziela serwis Lenovo pod numerami telefonów: 22 295 49 50 lub 22 116 86 56.

MG

Źródło:
Tematy
Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Otwórz konto firmowe w Banku Millennium i zgarnij PREMIĘ

Komentarze (1)

dodaj komentarz
danek0
Już nigdy więcej lenovo. Kiedyś naciąłem się ze to stary IMB i kupiłęm jakiś felerny sprzęt i nawet na gwarancji mi nie naprawili.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki