Lekarka-blogerka zebrała 3 mln na WOŚP. Rekordowa zbiórka Mamyginekolog

Katarzyna Waś-Smarczewska2020-01-13 11:49redaktor Bankier.pl
publikacja
2020-01-13 11:49

Mamaginekolog, znana lekarka, blogerka i instagramerka, zebrała aż 3 miliony zł na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Pobiła tym samym swój zeszłoroczny rekord, kiedy to przekazała na WOŚP 1 milion zł. 

Mamaginekolog - pod tym pseudonimem kryje się warszawska lekarka ginekolożka, Nicole Sochacki-Wójcicka. Jest szeroko znana na Instagramie ze swojej działalności edukacyjnej w kwestii zdrowia kobiet. Tematykę medyczną przeplata z prywatną - pokazuje swoje życie prywatne i kulisy "drugiej" pracy, która wyrosła poniekąd z działalności internetowej. Chodzi o firmę produkującą segregatory medyczne, piżamy dla dorosłych i ubrania dla dzieci, szczególnie dla wcześniaków - a także Fundację Medycyny Prenatalnej zajmującą się propagowaniem wiedzy o poronieniach. 


Jak lekarka zebrała na WOŚP tak wielką sumę? Między 10 a 12 stycznia cały dochód ze sprzedaży swoich książek o gotowaniu i życiu prywatnym, wydanych na tę okazję w fromie e-booków, przeznaczyła właśnie na fundację Jurka Owsiaka. Dodatkowo na WOŚP przekaże także część ze sprzedaży produktów z jej internetowego sklepu. A że Sochacką-Wójcicką na Instagramie obserwują setki tysięcy osób (na profilu mamaginekolog - 579 tys. osób, na profilu Mamaginekolog medycznie - 290 tys. osób, na Facebooku 426 tys. osób), to trzeba przyznać, że jest to całkiem niezły zasięg.

/ Instagram

W zeszłym roku Sochacki-Wójcicka zorganizowała podobną akcję sprzedaży swoich e-booków, udało jej się wtedy zebrać milion złotych.

Nicole Sochacki-Wójcicka jesienią została wybrana "Warszawianką Roku". To tytuł przyznawany kobietom, których działalność, zaangażowanie i pasję szczególnie docenili mieszkańcy Warszawy - przekazywał wówczas ratusz w komunikacie. Laureatka została wybrana przez mieszkańców w głosowaniu.

 - Tytuł trafił do lekarki ginekolog Nicole Sochacki-Wójcickiej. "Dzięki publikacjom na jej blogu  mamaginekolog.pl dziesiątki tysięcy kobiet dowiadują się, jak dbać o swoje zdrowie" - mówił na środowej gali, podczas której wręczono nagrody, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. "Wielkie gratulacje - także za słowa: dbajmy o zdrowie, bo jest najważniejsze!" - dodał wiceprezydent Paweł Rabiej.

Zostań wydawcą Bankier.pl na jeden dzień. Gramy dla WOŚP!

Zostań wydawcą Bankier.pl na jeden dzień. Gramy dla WOŚP!

Już od 20 lat Bankier.pl pomaga Polakom w zakresie finansów osobistych i inwestowania. Tradycyjnie pomagamy też Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Tym razem, w roku naszych 20. urodzin, przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Zwycięzcy aukcji „Bankier.pl dla WOŚP” oddamy bowiem na jeden dzień fotel wydawcy serwisu Bankier.pl. Licytować można do soboty, 18 stycznia. Zapraszamy!

Źródło:
Katarzyna Waś-Smarczewska
Katarzyna Waś-Smarczewska
redaktor Bankier.pl

Redaktor prowadząca Bankier.pl, wydawca. W zespole Bankier.pl od 2008 roku. Absolwentka wrocławskiej polonistyki i specjalizacji edytorskiej, dyplom o komunikacji internetowej obroniła u prof. Jana Miodka. Chce, aby Bankier.pl był najlepszym źródłem informacji - podanych językiem zrozumiałym także dla osób, które nie mają wykształcenia ekonomicznego, a chcą znać i rozumieć zagadnienia dotyczące finansów.

Tematy
Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Zapytaj eksperta o kredyt hipoteczny

Komentarze (5)

dodaj komentarz
silvio_gesell
Ludzie wydadzą wszystkie pieniądze na zdrowie, zwłaszcza że bezdzietnych przybywa. Bolesna prawda. Lekarze w Polsce mają najlepszy biznes na świecie. Szacun.
somalia
Lekarze zarabiają ponad 10 tys. wizyta u lekarza na kasę chorych to wyróżnienie , na prywatną opiekę czeka się również ....lekarza obowiązkiem jest leczenie ludzi a nie stanie na ulicy na żebry ......impreza owsiaka to promowanie ogólnopolskiej akcji żebraczej.
jacyna2017
A ile zebrano od wiernych pod kościołami w imię 'nowej świeckiej tradycji'?
cwany_lis
Brawo Ty !
Właśnie dlaczego stoją pod kościołami ?
A Caritas pędza ze swojej/swoich imprez ?

Powiązane: O tym mówią ludzie

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki