REKLAMA

Legia Warszawa rozpoczyna walkę o Ligę Mistrzów z Dundalk FC

2016-08-17 14:33
publikacja
2016-08-17 14:33

W środę Legia Warszawa powalczy z irlandzką drużyną Dundalk FC o wejście do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Pierwszy z dwóch meczów stołeczny klub rozegra na wyjeździe. Początek spotkania o 20:45.

fot. RADOSLAW JOZWIAK / / FORUM

Ostatni raz polski zespół grał w Lidze Mistrzów 20 lat temu. Sztuka ta udała się w sezonie 1996/1997 Widzewowi Łódź. Sezon wcześniej dokonała tego też Legia Warszawa. Mistrz Polski przed dwumeczem stawiany jest w roli faworyta. Dla Dundalk FC, mistrza Irlandii, to debiut w fazie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów. Jeżeli Legii powinie się noga i przegra z irlandzkim zespołem, mistrzowie Polski zagrają w fazie grupowej Ligi Europy.

Gra o Ligę Mistrzów to także gra o wielkie pieniądze. Zespół, który zakwalifikuje się do Champions League, otrzyma od UEFA 12,7 miliona euro. Dodatkowo zwycięzca dostanie 2 mln euro, zaś przegrany na otarcie łez otrzyma 3 mln euro. Awans do Ligi Europy UEFA premiuje zaś kwotą 2,6 mln euro.

Jak wynika z raportu Deloitte „Piłkarska liga finansowa”, Legia Warszawa jest najlepiej zarabiającym klubem polskiej Ekstraklasy. Zespół Besnika Hasiego w 2015 r. wzbogacił się o 108 mln zł. Największą część wpływów – 39 proc. – stanowiły przychody komercyjne, 32 proc. to przychody z transmisji. Ubiegły rok był piątym z rzędu, kiedy stołeczny klub triumfuje w tym zestawieniu. Przychody wszystkich klubów Ekstraklasy w ubiegłym roku wyniosły 494,2 mln zł. To o 17 proc. więcej niż rok wcześniej.

Pierwszy gwizdek w spotkaniu Legia Warszawa - Dundalk FC o godz. 20:45. Rewanż odbędzie się za tydzień w Warszawie.

Źródło:
Tematy
Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Konto Przekorzystne z premią do 300 zł

Advertisement

Komentarze (3)

dodaj komentarz
~zniesmaczony
Nawet nie chce się tej Legii oglądać. Drużyna jugoli + kolorowi z Afryki trenowani przez jakiegoś obcokrajowca. Dobrze , że kibice są jeszcze z Polski.
~ArthQ
Co tu robi ten 'artykuł'? To portal sportowy czy finansowy?
~LiveStream
Transmisja meczu Dundalk FC - Legia Warszawa będzie na żywo tutaj: http://streamuje.com/dundalk-fc-legia-warszawa-el-lm-17-08-2016-zywo/

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki