REKLAMA
JUŻ JUTRO

Laudamotion poleci z lotniska w Modlinie do Wiednia

2019-10-24 13:40
publikacja
2019-10-24 13:40

Austriacka linia lotnicza Laudamotion, która należy do grupy Ryanair, od marca 2020 r. uruchamia połączenie do Wiednia z lotniska w Modlinie - poinformował w czwartek port. Loty do stolicy Austrii mają być realizowane siedem dni w tygodniu.

fot. REUTERS/Leonhard Foeger / / FORUM

"Austriacka tania linia lotnicza uruchamia nowe bezpośrednie połączenie z Portu Lotniczego Warszawa/Modlin do Wiednia. Loty do stolicy Austrii będą odbywać się siedem dni w tygodniu" - czytamy w komunikacie.

P.o. prezesa Portu Lotniczego Warszawa/Modlin Leszek Chorzewski przypomniał, że lotnisko w tym roku rozpoczęło współpracę z polskimi touroperatorami. "Pozyskaliśmy kolejnego przewoźnika zagranicznego rozkładowego. (...) Do dalszego szybkiego rozwoju portu potrzebne są kolejne inwestycje w jego infrastrukturę" - powiedział cytowany w komunikacie Chorzewski.

Lauda, największa austriacka tania linia lotnicza, została założona w 2018 roku przez zmarłego w tym roku Niki Laudę - austriacką legendę sportu motorowego i biznesu lotniczego. Obecnie flota Laudy składa się z 22 samolotów A320, które rozmieszczone są w czterech bazach: w Wiedniu, Dusseldorfie, Stuttgarcie i Palma de Mallorca. W 2019 roku z usług Laudy skorzysta ponad 6,5 mln pasażerów.

Irlandzki Ryanair kupił pod koniec grudnia ub.r. 100 proc. udziałów Laudamotion, przejmując pełną kontrolę nad liniami, które w 2018 roku założył były austriacki kierowca Formuły 1 Niki Lauda.

Port Lotniczy Warszawa/Modlin znajduje się 37 kilometrów od centrum Warszawy, w pobliżu drogi ekspresowej S7 i linii kolejowej Warszawa-Modlin. Na lotnisku operuje Ryanair, którego siatka połączeń obejmuje prawie wszystkie kraje UE, a także Ukrainę, Jordanię i Izrael. Od kwietnia 2019 Lotnisko Warszawa/Modlin jest także bazą dla lotów czarterowych do kurortów m.in. w Tunezji, Turcji, Hiszpanii, Bułgarii i Grecji. Rejsy te oferują touroperatorzy: TUI Poland, Itaka, Grecos Holiday i Coral Travel. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ pad/

Źródło:PAP
Tematy
Ranking najlepszych bankowych kantorów internetowych - sprawdź!

Ranking najlepszych bankowych kantorów internetowych - sprawdź!

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki