REKLAMA

LW Bogdanka szacuje, że dostarczy "Puławom" mniej węgla

2022-09-30 18:48
publikacja
2022-09-30 18:48

LW Bogdanka szacuje, że w scenariuszu pesymistycznym nie będzie miała możliwości dostarczyć Grupie Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" wolumenu ok. 160 tys. ton węgla w okresie do końca 2023 roku - podały Puławy w komunikacie. Spółka rozpoczęła proces przetargowy na dostawy węgla energetycznego od innych dostawców.

LW Bogdanka szacuje, że dostarczy "Puławom" mniej węgla
LW Bogdanka szacuje, że dostarczy "Puławom" mniej węgla
fot. Anatol Chomicz / / FORUM

Puławy poinformowały, że otrzymały od Bogdanki pismo wskazujące na zaistnienie okoliczności uniemożliwiających wykonanie zawartej wieloletniej umowy sprzedaży węgla energetycznego.

"Zgodnie z przekazaną w piśmie informacją LW Bogdanka szacuje, że niewykonanie umowy w scenariuszu pesymistycznym dotyczy braku możliwości dostarczenia spółce wolumenu ok. 160 tys. ton węgla w okresie do końca 2023 roku. LW Bogdanka zaznaczyła jednocześnie, że przekazana prognoza operacyjna ma charakter szacunkowy, co oznacza, że nie jest możliwe zapewnienie jej realizacji" - napisano.

Puławy wskazują, że z uwagi na aktualną sytuację geopolityczną zakupy węgla energetycznego skutkować będą koniecznością poniesienia dodatkowych, podwyższonych kosztów. Spółka jest w trakcie wykonywania analiz. (PAP Biznes)

doa/ gor/

Tematy
(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

(Nie) wszystko o regularnym inwestowaniu

Komentarze (3)

dodaj komentarz
tb2
Górnicy, nie ośmieszajcie się już...
zoomek
Krajski stawia tezę że to masoni celowo zatrzymują światową gospodarkę. Nie wiem ale przykładowo conajmniej dziwne że w takiej Francji hurtem w połowie elektrowni atomowcy nagle jakąś korozję wykryto. Wybuchają gazociągi - co za koincydencje!
kryzysio odpowiada zoomek
Będziemy mieli nic i będziemy musieli być szczęśliwi ...

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki