LOT zawarł z kapitanem Wroną umowę dotyczącą dalszej współpracy

2019-08-31 14:40
publikacja
2019-08-31 14:40

PLL LOT zawarły z kapitanem Tadeuszem Wroną umowę dotyczącą współpracy na nowych warunkach - poinformowała w piątek PAP spółka. Jak dodano, umowa umożliwi kapitanowi m.in. szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, a także promowanie LOT na sympozjach i konferencjach.

/ fot. Adam Chelstowski / FORUM

LOT w komunikacie podkreślił, że kapitan Tadeusz Wrona "jest cenionym i niezwykle doświadczonym pilotem Polskich Linii Lotniczych LOT".

"Osiągnięcie przez niego wieku 65 lat, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa unijnego, uniemożliwia mu pilotowanie statku powietrznego z pasażerami w zarobkowym transporcie lotniczym" - tłumaczy spółka.

Dlatego LOT zawarł z kapitanem Wroną "umowę dotyczącą współpracy na nowych warunkach, która umożliwia mu między innymi szkolenie kandydatów na pilotów w ramach LOT Flight Academy, jak również promowanie marki LOT na różnego rodzaju sympozjach, konferencjach, wykładach oraz spotkaniach rekrutacyjnych".

"Rozpoczęcie tej współpracy będzie możliwe po powrocie pana kapitana Tadeusza Wrony ze zwolnienia lekarskiego" - napisano.

W czwartek TVN24 przekazał, że Polskie Linie Lotnicze LOT zwolniły kapitana Tadeusza Wronę.

"Z naszych informacji wynika, że Tadeusz Wrona wypowiedzenie z pracy w LOT otrzymał 15 lipca tego roku, pierwszego dnia, gdy wrócił ze zwolnienia lekarskiego po zabiegu na sercu" - podał TVN24. LOT tłumaczył decyzję unijnymi przepisami. "Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego piloci po osiągnięciu określonego wieku mają zakaz uczestniczenia w zarobkowym transporcie lotniczym. Przepisy nie pozwalają osobom powyżej 65. roku życia na pełnienie funkcji pilota statku powietrznego" - podał TVN24, cytując odpowiedź, którą otrzymał od LOT.

Kapitan Wrona awaryjnie lądował boeingiem 767 bez wysuniętego podwozia na Lotnisku Chopina w Warszawie 1 listopada 2011 roku. Samolot wracał z USA. Nikomu na pokładzie nic się nie stało.

autor: Aneta Oksiuta

Źródło:PAP
Tematy
Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Jak zyskać do 160 zł za otwarcie konta osobistego?

Komentarze (2)

dodaj komentarz
bangladesznadwisla
komisja boeninga jednoznacznie stwierdziła że wina była kapitana ponieważ nie wykonał prawidłowo procedury wyjęcia kół. naraził życie ludzi
tymczasem media zrobiły z niego jakiegoś bohatera. gdyby nie to wyleciałby już dawno
prs
Polski Orzel.
Zdrowia zycze Panie kapitanie!

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki