REKLAMA

LOT wznawia rejsy na Sri Lankę

2021-12-07 15:16
publikacja
2021-12-07 15:16
LOT wznawia rejsy na Sri Lankę
LOT wznawia rejsy na Sri Lankę
fot. Mateusz Szymański / / Bankier.pl

PLL LOT, po wielomiesięcznej przerwie, wznowią we wtorek bezpośrednie rejsy na trasie Warszawa-Kolombo na Sri Lance - poinformował przewoźnik. Loty będą wykonywane do 25 marca 2022 r., trzy razy w tygodniu, samolotami typu Boeing 787 Dreamliner.

"7 grudnia Boeing 787 Dreamliner wystartuje z Lotniska Chopina w Warszawie do Kolombo. To pierwszy rejs na Sri Lankę po wielomiesięcznej przerwie, będący propozycją dla pasażerów z Polski, jak i pozostałych krajów Europy, na słoneczne wakacje w środku zimy" - przekazał przewoźnik w informacji prasowej.

Samolot do Kolombo wystartuje o godz. 16.10. Rejs potrwa nieco ponad 9 godzin, by o 5.55. kolejnego dnia czasu lokalnego wylądować na Sri Lance. W trakcie lotu samolot pokona 7293 km.

Jak podał LOT, Boeingi 787-8 i 787-9 Dreamliner będą obsługiwały połączenie między Warszawą a Kolombo do 25 marca 2022 r., trzy razy w tygodniu: we wtorki, piątki i niedziele.

"Powrót na Cejlon to najlepszy dowód na to, że w pełni wykorzystujemy potencjał naszej floty dalekodystansowej. Precyzyjnie planujemy siatkę połączeń, kierując się potrzebami pasażerów i oczywiście obostrzeniami w poszczególnych krajach" - powiedział cytowany w informacji prasowej wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł.

Jak podkreślił, "Azja Południowa od lat przyciąga turystów spragnionych słońca zimą".

Przewoźnik zapewnia, że rozkład rejsów został ułożony w taki sposób, by umożliwić pasażerom najkrótszą podróż, z przesiadką na Lotnisku Chopina w Warszawie, z większości obsługiwanych przez LOT miast w Polsce, Europie Zachodniej i Skandynawii, państw bałtyckich oraz z Europy Środkowej i Wschodniej.

"Przed 2020 rokiem między Kolombo a Europą podróżowało rocznie prawie dwa miliony osób. Dostrzegamy wciąż rozwijający się potencjał turystyczny Sri Lanki. Jesteśmy również przekonani, że nasze połączenie będzie stanowiło również doskonałą ofertę dla Lankijczyków, wybierających się zimą do Europy czy USA" - dodał Fijoł. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

aop/ skr/

Źródło:PAP
Tematy
Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Pożyczka gotówkowa w PKO Banku Polskim RRSO 7,45%

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Powiązane: Podróże

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki