REKLAMA

LOT uruchamia połączenie do Newark

2016-10-04 10:36
publikacja
2016-10-04 10:36

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchamiają połączenie do Newark w Stanach Zjednoczonych. Dziś rozpoczęła się sprzedaż biletów, a 28 kwietnia 2017 roku odbędzie się pierwszy rejs z Warszawy.

fot. Jakub Cholewiński / / LOT.pl

Newark to dla LOT-u czwarte lotnisko w Ameryce Północnej. Połączenia z portu lotniczego Chopina będą realizowane w poniedziałki, czwartki, piątki i niedziele. Od sierpnia zostanie dodany rejs także we wtorki.

Loty do Newark są elementem strategii, którą LOT wdraża od początku 2016 roku. W sumie polski przewoźnik uruchomił 23 nowe połączenia. 17 października zostaną zainaugurowane rejsy z Warszawy do Seulu. W połowie stycznia tego roku rozpoczęła się realizacja bezpośrednich lotów do Tokio. Przewoźnik rozszerzył też ofertę na trasach europejskich.

W 2013 roku ówczesny zarząd spółki wdrożył program naprawczy, który miał przywrócić firmie płynność finansową. Zwolniono część pracowników, a siatka połączeń została zredukowana. Jednocześnie spółka otrzymała dofinansowanie z budżetu państwa. Pieniądze posłużyły na spłatę długów.

Zgodnie z wytycznymi Komisji Europejskiej, która musiała zezwolić na udzielenie pomocy publicznej, od początku tego roku firma może z powrotem rozbudowywać siatkę połączeń. Przewoźnik planuje też rozbudowę swojej floty.

Zeszły rok LOT zamknął stratą przekraczającą 300 milionów złotych. Jednak pierwsze półrocze 2016 roku przyniosło spółce zyski. W całym roku firma chce zarobić ponad 100 milionów złotych.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/A. Pszoniak/zr

Źródło:IAR
Tematy
0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym.  Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

0zł za prowadzenie i najważniejsze usługi w koncie firmowym. Zyskaj konto firmowe z gwarancją braku opłat przez 2 lata.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
~miki
Luftwaffe i tak wozi taniej.

Powiązane

Polecane

Najnowsze

Popularne

Ważne linki